Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> ptactvo >> Se vztahuje na ptactvo >> 

O Hummingbird peří

Existuje 338 druhů kolibříka , s 18 nalezené ve Spojených státech . Mnozí tráví zimu v teplejších klimatech Jižní Ameriky , a přišel do Severní Ameriky k chovu . Kolibříci jsou velmi malé , pouze 3 až 4 palce na délku , a známý pro jejich pestrobarevných, duhové peří . Kolibřík peří sloužit mnoho funkcí . Pomáhajípták létat , jsou pestrobarevné přilákat potenciální kamarády a slouží jako izolace udržet ptáka v teple . Pigmentace

barva Hummingbird peří je jiný než u většiny ptáků . Kolibřík peří nejsou všechny pigmentované , někteří nemají barvu . V některých druhů kolibřík , jako je rubínově kolibřík nebo Archilochus colubris ,irizující efekt je vytvořen tento nedostatek pigmentu . Světlo ze Slunce prochází nepigmentovaných peří a rozpadá , podobně jako hranol . Barva peří změn jako kolibřík pohybuje , takže peří se zdají být duhový a duhové .
Nejmenších Peří

Mnoho druhů ptáků se mají tisíce peří , ale kolibříci , protože jejich malé velikosti , mají menší . Tento druh ptáka s nejmenším množstvím peří na jeho těle jerubínově kolibřík . To má jen 940 peří celkem .

Typy peří

Kolibříci mají různé typy per , každé s tvarem sloužit specifickou funkci . Primární peří , také volal " první letky , " jsou asymetrické , tenké a zahnuté . Tato pera jsou k dispozici na křídlech , a umožňují kolibřík k manévrování ve vzduchu při vysokých rychlostech . Ocasní pera jsou symetrické a mnohem širší než primární peří . Pomáhají kolibřík s výtahem ve vzduchu , brzdění a řízení během letu .
Pueblo Legenda

Kolibříci jsou důležité v mnoha kulturách , jako jsou například Pueblo Indiáni Severní america . Pueblo národ věří v legendu , která vysvětluje , jak peří kolibříka stala tak barevné . Legenda říká, že před mnoha lety ,démon prohrál sázku na slunci , a tak byl oslepen . Démon v jeho hněvu , chrlila lávu horkou , že nastavení země na ohni . Kolibřík shromážděné dešťové mraky z každého směru Země , a byl schopný uhasit oheň a zachránit Zemi před zničením . Kdyžkolibřík odletěl , to letělo přes duhu , která se rozšířila světlé barvy celého peří kolibříka je . Vzhledem k této legendě , členové Pueblo národa často tančí s kolibřík peří přinést déšť v době sucha .

Copyright © www.421948.com