Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Plazi , Hlodavci Hlodavci >> křečci >> 

Co je potřeba pro křečka ?

Křečci jsou často zakoupit jako první zvíře dítěte , ale rodiče by měli prozkoumat a zvážit potřeby křečka a dispozice svého dítěte před zakoupením některého z těchto velmi malých hlodavců . Pokuddítě je drsný , nebo je pravděpodobné, že zmáčknout křečka , by to neměl býtdobrá volba . Křeček bude normálně žít mezi dva až tři roky , a vyžaduje každodenní péči zůstat šťastný a zdravý . Cage

řadu možností klecí existují pro majitele křečků . Standardní klece s drátem bary jsounejméně nákladné a často přicházejí jako startovacích sad , včetně všech položek nutných k nastavení křečka lokalitu . Jeden negativní aspekt drátu klece je , že křečci jsou náchylné k úniku a pokusí se uniknout přes tyče . Budou někdy podaří, nebo uvíznout mezi tyče . Skleněné akvárium může být také použit k domu křečků , ale musí být vybavena dobře padnoucím vrcholu obrazovky namísto standardního horní akvária . Akvária jsou těžké a křehký , častodítě bude potřebovat rodičovskou pomoc při čištění stanoviště . Konečně , plastové trubice klece nabízí hodiny zábavy , jak se budete dívat váš mazlíček navigaci v tunelové systémy , ale jsou velmi obtížně čistí a stane páchnoucí rychleji, protože jsou uzavřeny
jídlo
.

Většina komerčních diet , jako jsou pelety nebo sadbových směsí Nabízíme kompletní výživu pro vašeho domácího mazlíčka křečka . Velmi malé množství ovoce a zeleniny , může být nabídnuta , velké množství může způsobit průjem . Vyvarujte se ostrých nebo lepivé potraviny , které mohou poškodit líce sebere křečka . Čokoláda je jedovatá pro křečky a nikdy by neměly být nabízeny.
Voda

Voda může být v láhev s vodou nebo miska na vodu . Vodní nádobí je obtížné udržet čisté a snadno stát znečištěné podestýlky . Láhve na vodu , musí být zavěšeny z boku klece a někdy může unikat , což způsobuje mokré nepořádek v kleci . Bez ohledu na to , která volba si vyberete , musí být čistá voda vždy k dispozici .
Ložní

Hobliny a papírové ložní prádlo jsou oba komerčně dostupné . Ložní prádlo slouží dva primární účely . Za prvé , poskytuje měkký podklad prokřečka hrabat a hnízdo dovnitř Za druhé , to absorbuje tekutý odpad a přebytečnou vlhkost z vodního zdroje křečka . Ložní prádlo je třeba změnit , kdykoliv se dostane páchnoucí , nebo alespoň jednou týdně . Navíc , neparfémované tkáň je možno rozdělit na proužky a vzhledem k křečka . Bude se používat tyto proužky stavět hnízdo .
Chew hračky

Křečci potřebují žvýkat , aby jejich zuby v dobrém stavu . Malé dřevěné žvýkání jsou komerčně dostupné . Lepenkové trubice , jako ti nalezený v centru rolí toaletního papíru nebo papírových ručníků poskytovat ekonomické žvýkání a tunelování hračky .
Cvičení

křeček klec by nebyl úplný, bez přídavku cvičení kola . Křečci mají spoustu energie vypálit acvičení kola jeskvělý způsob, jak jim pomoci vypálit . Nicméně, protože křečci jsou noční , možná budete muset přesunout klec z vaší ložnice v noci, v případě, že kolo je příliš hlučný .
Pozor

Křečci se musí zacházet denně zůstat přátelský a krotký . Je-li sám , budekřeček stane střední , což výrazně zvyšuje riziko pokousání .

Copyright © www.421948.com