Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Plazi , Hlodavci Hlodavci >> pet králíků >> 

Co dělat s Found Králík

Pokud žijete v blízkosti lesa , nebo častým parcích můžete narazit na zdánlivě ztraceného králíka a nevím , co mám dělat . Pokudkrálík je velmi mladý nebo zranění , váš první instinkt může být vyzvednout králíka a vzít si ji domů , ale to je jen zřídkanejmoudřejší volba . V závislosti na stavu králíka a oblasti, ve které jste ho našel , existuje mnoho různých způsobů, jak zvládnout situaci . Nechte to být

Většina králíků , zejména mladých králíků , by mělo být ponecháno o samotě . Pokud zjistíte, hnízdo dítě králíků a nevidí rodiče , nebojte se : Většinu času dospělých králíků schovat v blízkosti jejich hnízd , kdy se zdálo, hrozby přístup . Oni se vrátí , když odejdete . Matka králíci také tráví hodně svého času pryč od jejich hnízda , aby ji udrželi v bezpečí od místních predátorů . Pokud králíci jsou zdravé , nechat je na pokoji . Pokud vidíte dospělého králíka , který je nezraněn a je dost starý na to , aby se jeho oči otevřené , je schopen pečovat o sebe .
Wildlife rehabilitator

Pokud zjistíte, králík , který je zraněn nebo zjevně osiřel , nejlepší možností je zavolat volně žijících živočichů rehabilitator nebo volně žijících živočichů veterináře . Můžete získat výpisy pro místní divoké zvěře rehabilitators z vašeho okolí humánní společnosti , řídící důstojník zvířat , případně zverimexu . Wildlife rehabilitators jsou vyškoleni pro péči o volně žijící zvířata bezpečně a efektivně a často re - release zdravé volně žijících živočichů nebo přijmout je do dobrých domovů .
Rescue

Mějte králíka v teple a hydratovaná , pokud musíte odstranit divoký králík z nebezpečné situace , najít dítě králíka z hnízda , nebo musí pečovat o králíka , dokud se můžete setkat s volně žijícími zvířaty rehabilitator . Pokud jekrálík zraněn , nejsou to vyzvednout , pokud je to nutné . Pokud to se musí pohybovat , zabalte ji do ručníku nebo deky a opatrně vyjměte jej , dokud se můžete setkat s volně žijícími zvířaty rehabilitator . Pokud zjistíte, baby králíka , zabalte ji do teplého ručníku a poskytnout ho vodou , aby ji hydratovanou . Hledat na svém hnízdě , pokudkrálík je zdravé . Pokud zjistíte, hnízdo , umístěte dítě zpět do hnízda a nechat to být . Pokud nemůžete najít své hnízdo , vložte ji ještě zabalené v dece , v mělké krabice a čekat na jeho matku , aby se pro něj . Pokud se matka nikdy nepřijde , zavolejte volně žijících živočichů rehabilitator .
Opatření

Vždy buďte opatrní s divokými zvířaty a nikdy se jich dotknout pokud to není nezbytné . Králíci jsou plaché a často thrash v náručí . Dávejte pozor na zadní nohy králíka , protože jsou velmi silné a mohou způsobit vážné zranění , pokud sníží nebo kopat tě . Mohou také způsobit vážná zranění páteře pro sebe , a to zejména pokud je pokles . Držte králíka pevně a opatrně , s jednou rukou za hlavu a paži přes jeho ramena a druhou rukou a paží podporuje její zadek a zadní nohy . To je často uklidňující pro králíka , pokud necháte ho pohřbít svou hlavu do ohbí paže . Nedovolte, aby se králík skok z vašich zbraní , nebo to může zlomit jeho nohy .

Copyright © www.421948.com