Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Chov kočky >> 

Jak se chovat nebo Raise Sphynx kočky

Zvýšení nebo chov zvířat jakéhokoli druhu, jepráce z lásky . Pokud nemáte vášeň pro to , já bych navrhnout tento " výstup " pro to není bez zármutku , nákladů, nebo nejistoty . Nicméně, pokud jstemilovníkem koček a chtěli byste , aby zodpovědně vychovávat plemeno kočky podělit s ostatními rodinami pro společnost , paksphynx je plemenoideální volbou pro zvážení . Toto plemeno kočky je relativně stále nová , pokud jde o oficiální kočka registry , jako je TICA a CFA mají obavy , a proto mají přísnější pravidla pro chov , ukazovat nebo křížení , alekonečný výsledek stojí za to , jak se tyto vzácné bezsrsté kočky jsou považovány za " psi na světě kočky " na lidi, kteří znají a milují . Věci, které budete potřebovat
dobrého učitele , které vám pomohou dozvědět se o sphynx plemene
dobrý veterinář , který rozumí toto plemeno kočky
finanční způsobilost a čas správně pečovat o své dospělé kočky a jejich potomci < br >
Zobrazit další instrukce dovolená před 1

lety jsem se zamilovala do této úžasné vzácné plemeno bezsrsté kočky ; známý jako sphynx , a budu sdílet trochu užitečných informací, které jsem sám Přejeme někdo sdílel se mnou v mých začátcích . První , výběrem kvalitní sphynx by měla být vaše první priorita . Výzkum odpovědné Sphynx chovatele přes kočičí registrů , jako je TICA a CFA a ptát se každého dříve, než přijme nebo si koupit sphynx . Podívejte se na " špatný chovatel seznam " na internetu , jak to může někdy poskytnout vodítka k tomu, kdo si nemůže chtít řešit ( zejména v případě " zápas nahoru" Všechny příběhy o jednotlivých chovatelů ) Přečtěte si pokyny plemeno pro náležité formě a struktuře kvalita sphynx z kočky registrů webové stránky tak, že budete vědět, co se " hledá " v sphynx tak daleko jako typ těla , tvar očí , uší umístění , kvalitu kůže , barvy , atd. se týká. Ujistěte se, žechovatel se rozhodnete řešit s řádně rodokmen kočky a dodržuje etické směrnice . Zeptejte se na reference .
2

Při chovu sphynx (nebo jakékoliv zvíře, které porodů více dětí ) , musíte načasovat tepelných cyklů, velmi dobře . Už jste někdy slyšeli o psa nebo kočku porodu a mající " zakrslík z vrhu " ? No , po pravdě řečeno ,skrček NENÍskrček ... je tonedonošené dítě , a tady je důvod, proč . Jednoduché biologický fakt , zatímcofena nebo kočka je v teple , když ovuluje jedno až dvě vejce každých 24 hodin , že její cyklus trvá . SO , pokud její teplo trvá po dobu 5 dnů , se bude vyrábět 5 až 10 vajec . Pokud se kamarádi s mužem každý den svého tepelného cyklu , bude ( pokud jeho spermie je životaschopná ) oplodnit vajíčko jakékoli ona produkuje v průběhu celého cyklu jejího tepla . Narození dochází 63 až 65 den po prvním vajíčko je oplodněno . Takže, pokudžena kočka je v teple po dobu 7 dnů a plodí všechny 7 dní , ona bude rodit zhruba 9 týdnů po prvním dni chovu . TAK ,vejce nebo vejce , která jsou oplodněna v poslední den jejího tepelného cyklu bude jeden týden méně rozvinutá než ty oplodněné první den cyklu , nebo jeden týden předčasné . To není opravdu zní jako velký problém , ale vzít v úvahu, že 1 týden kočky těhotenství je jako 1 měsíce do člověka . Lidské děti , které se narodily v plné termín jízdné mnohem lepší než ty děti narozenéměsíc brzy , nyní vzít v úvahu skutečnost, že sphynx kočky mají citlivé imunitní systém a čelit různé genetické překážky , jak dobře a budete mít rychlost kotě úmrtnosti téměř 50% každý vrh -li chov není pečlivě naplánován . Seznamte se se svou ženskou sphynx a sledovat její tepelné cykly opatrně . Naplánujte si chov tak , že se páří s mužem pouzeprvní 1/2 svého tepelného cyklu , např. : v případě, že je v teple 6 dnů v průměru , ať jí pářit pouze první tři . Tím se výrazně sníží vaše sphynx kotě úmrtnost hned si jít .
3

Fading kotě syndrom ... slyšel někdy o tom ? To jestav, kdy matka kočičí mateřské mléko je vlastně jedovatý a fatální pro její děti . K tomu dochází , kdyžkocour akočička mají různé krevní skupiny . Oni se páří a jejich děti proto budou mít také různé krevní skupiny , část bude mít bude mítmatkaotec a část . Obvykle se zdá, že děti sledovat své matky krevní jen tím, že " povahu vědy " , ale na příležitosti , se děti narodí s otce krevní a pokud k tomu dojde , matky mateřského mléka ( IF její krevní skupina je jiná než u mužů ) je vlastně toxický pro ty děti . Je tu naděje ? Jistě . Můžete mít obarodiče krevní zadali před každým chovu zjistit, jestli jejich krevní typy se liší , a pokud ano , kdy se rodí děti , aby je od matky během prvních 24 hodin po porodu a opatrně láhev krmit s mlékem doplněk zakoupit u vašeho veterináře pomocí injekční stříkačky . Novorozená Sphynx koťata normálně jíst APX . 1 cc každý 1 až 2 hodinách se první den . Nikdy byste neměli dát jakékoli baby animal homoginized kravské mléko z části mléka a mléčných výrobků z obchodu s potravinami , protože to může vést k těžkým průjmem , podvýživou a smrti . Kotě vzorec by měl být mírně zahřeje přes umístění stříkačku do šálku naplněné teplou vodou z vodovodu za pár minut a testována na vnitřní rameno , aby se zajistilo, že není příliš horká na zadávací ústa . Nepoužívejte v mikrovlnce vašeho dítěte vzorec jako dobrý kotě mléko od svého veterináře bude obvykle obsahují probiotika nebo sušené kolostrum , které bude poškozen mikrovlnné teplo .
4

Pokud jsou láhve krmení své Sphynx děti kvůli mléku - méně matka ,matka , která odmítá krmit nebo se starat o své děti , nebo z důvodu prevence blednutí kotě syndrom , ujistěte se, že stimulují jednotlivé kotě močit a vyprazdňovat každé 2 hodiny . Matka kočičí jazyk je drsný jako smirkový papír a ona olizuje miminka genitálie často " stimulovat " je na záchod a zabránit toxiny z budovy do jejich tělíčka . Baby zvířata nemají schopnost močit nebo deficate na vlastní pěst po dobu až 3 týdnů po porodu , někdy i déle, než to! Dítě sphynx zemře během prvních 24 až 48 hodin po jeho narození , není-li provedena jít na záchod pravidelně . Chcete-li to provést , špetka kůže kotě za krkem pevně mezi palcem a prvním prstem jedné ruky a držte dítě tak, že je zpátky stisknutí jemně , ale pevně do dlaně vaší ruky , budete téměř se , že ji drží na je zpět s jeho čtyři nohy ve vzduchu . Sotva mokrý hadr na mytí nádobí nebo drsné utěrku s teplou vodou a držel utěrku s druhou rukou , stiskněte dolů a třít přirození BABY kotěte s vlhkým hadříkem . To by nemělo být" jemný " proces, protože to bude trvat trochu tlaku a nějaké drobné nepohodlí přemluvit kotě na záchod . Matka sphynx používá její hrubý jazyk , a dokonce i zuby na příležitosti k potlačení vpředu její plenek a back-end povzbudit ji k močení a deficate , takže si trpělivost , a to i v případě, že dítě kňučet , víte, že děláte to, co je nezbytné pro udržet naživu .
5

Tělesná teplota hraje velkou faktor v oblasti zdraví Sphynx je . Dospělé kočky sphynx ( a jejich děti ) jsou lysé , což znamená, že nemají nosit kožichy , jako je typické domácích koček a ostatních plemen koček dělat . Lidé se odkazují na je jako " žijící Termofory ", jak se cítí nezvykle teplý na dotek . Sphynx kočky mají teplejší základní tělesnou teplotu než ostatní plemena koček , obvykle jeden nebo dva stupně v průměru . Oni si holátko do přikrývky nebo kterým se v sluneční vyplněno oken . Pokudac je na , ujistěte se, že se neobtěžuje průliv do svého hnízdiště postele, kde senový sphynx máma spí s koťaty , protože to může vést k těžkým dýcháním velmi rychle . Je-lidítě sphynx dítě nemůže regulovat svou tělesnou teplotu správně, že nemohou trávit své mateřské mléko a absorbovat živiny , které potřebují , aby správně pěstovat stejně . Matka se může zdát rozrušený a přesunout své děti z jednoho místa na druhé vyhledávají teplejší , návrh zdarma prostor k zajištění její vrh , pokud máte ventilátor na nebo AC nastavena příliš studená . Někdyvytápění pad zabalená v ručníku sadu na nízké nastavení může nabídnout své pohodlí stejně , jen nenastavujte příliš horké, jak dítě koťata nemůže odplazit z tepla regulovat svou tělesnou teplotu buď
. 6

rozvíjet dobré vztahy se svým veterinárním lékařem . Ujistěte se, že váš veterinář a jeho /její vet technici umýt ruce důkladně před tím, než zpracovat vaše Sphynx dospělé osoby nebo koťata , protože mohou přenášet bakterie a nemoci pomocí svých rukou nebo laboratorních pláštích a pláštích . Vezměte si své vlastní vlhčené ubrousky s klíčky sanatizer roztoku nebo bělidla na ně svého veterináře appointements a otřete do laboratorní stoly , dveřní kliky , čítače , a dokonce i veterináře stethascope a neužívejte sphynx dospělý nebo Sphynx koťátka ze své klece v veterinář čekárna ( i přes vaše přání , aby " předvést " své krásné a milované členy rodiny ) .
7

Vzdělávat sami o kočičích nemocí , které mohou představovat hrozbu pro vaše SPHYNX dospělé kočky a vaše dítě sphynxs . Genetické poruchy, jako je HCM a selhání ledvin nebo onemocnění ledvin jsou příčinou znepokojení , pokud chov nebo zvýšení tohoto plemene kočky . Smrtelné onemocnění, jako je FIP , FIV , FeLV, kočičí leukémie , a dokonce i na vzteklinu lze smluvně prostřednictvím jiné kočky , které vypadají zdravě a bez zvláštní krevní testy , aby bylo jasno, můžete vystavit vaše Sphynx kočky na těchto chorob krví , další tělesné tekutiny a výkaly . Vzdělávat sami o prevenci , přenosu a očkování proti těmto chorobám .

Copyright © www.421948.com