Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Testování ketóza v kočkovitých

výroba Ketone týká metabolismu tuků . Pokud je tělo kočky nelze použít glukózu , jeho játra produkují ketony tím, že rozebere tuk na mastné kyseliny . Po hromadí v krvi , ketony projít v kočičí moči . Testování na ketony v kočkovitých šelem se skládá z moči , s přítomností velkého množství ketonů často orientačních vážné veterinární stavu . Ketóza je obvykleznakem diabetes mellitus v kočku . Ketony a Ketóza

těla známé jako ketony hromadí v krvi ,výsledek je ketóza ,tělo metabolizovat tukové zásoby inproperly . Ketóza sama není nutně nebezpečné pro kočky , ale může dojít k dehydrataci a zvracení . Acidóza znamená zvýšenou kyselost krve . Když se oba ketóza a acidóza se vyskytují v krevním oběhu , což má za následek ketoacidóze , která může ukázat jako fatální pokud se neléčí .
Známky a příznaky diabetu u koček

Signs a symptomy diabetes mellitus u koček jsou náhlá ztráta hmotnosti , zvýšená žízeň , konstantní hladu a nadměrné močení . Kočka může také stát náchylnější k infekcím . Pokud je vaše kočka vykazuje některý z těchto příznaků nebo symptomů , vzít ho do svého veterinárního lékaře o vyšetření a testování . Rychleji vaše kočka je správně diagnostikována , tím méně je pravděpodobné , že se bude vyvíjet s diabetickou ketoacidózou . Tato situace obvykle vyvíjí, když kocour zůstane diagnostikováno a neléčí pro diabetes , což ve veterinárním nouze vyžadující hospitalizaci . Známky toho, žekočka je zažívá ketoacidózy patří zvracení , letargie a nechutenství .
Ketacidosis

Pokud je vaše kočka vyvíjí ketoacidózou , veterinární personál začne léčbu s intravenózní tekutiny spolu s inzulín výstřely . Během této doby , krve , moči a vitální kočičí jsou neustále monitorovány -zvíře je ve veterinární ekvivalent intenzivní péče . Jakmilekočka přestane zvracení a může znovu stiskněte a podržte jídlo , bude se začnete dostávat pravidelné inzulínové injekce v léčbě podobně nekomplikovaného diabetu .
Moči

moči a krve testy odhalit ketony . Vbývalý , poveterinář shromažďuje vzorek moči ,speciálně upravené pás se ponoří do vzorku . Výsledné barevné změny v pruhu indikují přítomnost ketonů a relativní množství - trasování , velký nebo malý nebo žádný důkaz ketony . Veterinář může používat pásy, které rovněž detekovat hladinu glukózy v krvi. Je-likočka uvedeny některé druhy léků , může mít za následek falešně pozitivní . Ujistěte se, informujte svého veterináře o všech Over-The- čítač léky nebo vitamínykočka obdrží .
Krevní testy

Levná krevní testy metrů můžete použít doma jsou k dispozici, pokud budete chtít , aby pravidelně testovat své cukrovce kočku na přítomnost ketonů . Krevní vzorky jsou obvykle převzaty z ucha . Jedna metoda , jak snadno získat vzorek krve od Kitty je dát několik lžíce ovsa nebo rýže v ponožce , uzel a umístit jej v mikrovlnné troubě po dobu asi 30 sekund . Ujistěte se, že je teplé , ne horké , a umístit jej na kočičí ucha za minutu . V tomto bodě ,zahřeje ucho by mělo být jednoduché píchnout jehlou na stříkačce . Jediné, co je třeba malé množství krve pro použití na testovací proužek , který je podobně jako glukózy pásu . Chcete-li , abykočka více kooperativní , podplatit pamlsky po odběru vzorku krve . Dát nějaký antibiotický krém na vztyčené oblasti .

Copyright © www.421948.com