Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Nemoci se obávat S Stray Cat

Mnoho lidí se pokusí přijmout divoké koťata nebo toulavých koček z ulice , s nadějí, že v případě, že zvíře je zkrotit, miloval a staral se o to bude nakonec státdobrou domácí mazlíček . Nicméně , tato zvířata se často přenáší nemoci a infekce, kteréosoba, která přijala je , stejně jako ostatní zvířata již žijící ve společné domácnosti , může chytit . Škrkavky

Kočky dostat infekce oblými červy zabíjí a jí infikovaných hlodavců , nebo prostřednictvím fekální odchodů infikovaných koček . Škrkavky vypadají jako živé špagety nudle . Žijí ve střevním traktu a orgánů . Příznaky škrkavky jsou průjem , zvracení anafouklý vzhled . Pokud se červi dostanou do plic , mohou způsobit zápal plic . Škrkavky jsou přenosné na člověka , alelarvy nevyvinou do červů v člověka . Místo toho ,larvy infikovat játra , plíce , mozek a oči , a způsobují onemocnění zvané toxocariasis . Příznaky toxocariasis u lidí zahrnují problémy se zrakem a zánět očí . Pokud larev červů do plic ,oběť může vyvinout horečka , astma nebo jiné dýchací problémy , jako je zápal plic .
Měchovci

Podle Cornell University , mezi 10. a 60 procent koček infikovaných měchovci . Červi mohou způsobit anémii u koček , protože se živí krví ze střev . To může nakonec způsobit smrt kočky . Měchovci může způsobit kožní infekce u lidí tzv. kožní larvy migrans .

Tasemnice

Kočky dostat tasemnice požitím blechy . Tasemnice jsou dlouhé , štíhlé , ploché červy , kteří žijí v kočičí tenkého střeva . Malé kousky červů ulomit a jsou předány v kočičí stolici , kde vypadají jako zrna bílé rýže . Tasemnice jsou přenosné na člověka v případě, že vejce jsou náhodně jeden. Lidé s tasemnic mohou mít bolesti žaludku a tasemnice segmenty ve stolici .
Toxoplazmóza

zatoulané kočky mohou nést onemocnění zvané toxoplazmóza . Tato infekce je způsobena parazitem zvaným Toxoplasma gondii , a to se šíří výkaly infikovaných koček . Toxoplazmóza způsobuje obecné , příznaky podobné chřipce u malých koťat , stejně jako u lidí . Tyto příznaky mohou trvat několik týdnů . V závažných případech , kočky se může vyvinout oční záněty , hepatitida a zvětšené lymfatické uzliny . Toxoplazmóza způsobuje mozku nebo poškození zraku u lidí se slabým imunitním systémem . To také může vyvolat dlouhodobé fyzické a psychické problémy dětí nakažených , zatímco ještě v děloze .
Nemoc z kočičího škrábnutí

nemoc z kočičího škrábnutí je způsobeno bakterií zvané Bartonella henselae . Lidé mohou dostat nemoc tím, že je pokousán nebo poškrábán kočkou . Koťata jsou náchylnější k onemocnění , ale pro dospělé kočky mohou nosit stejně . Symptom nemoc z kočičího škrábnutí jeinfekce v místě, kde byly kousnutí nebo poškrábání . Oběť může mít i ztrátu chuti k jídlu , letargie , bolesti hlavy , zduření lymfatických uzlin a horečkou . Kočky s tímto onemocněním nevykazují žádné příznaky , takže neexistuje žádný způsob, jak zjistit , zda je zvíře infikováno .

Copyright © www.421948.com