Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Cat URI Příznaky

Cat URI , také známý jako kočičí infekce horních cest dýchacích , jsou častější , pokud jsou kočky stresu a přecpaný spolu , aleURI mohou zasáhnout jakoukoliv kočku . Koťata , vzhledem k nezralosti jejich imunitní systém , jsou zranitelnější než dospělé kočky . Znát příznaky kočičí URI vám pomůže dostat vaše kočka k veterináři pro rychlé diagnóze a léčbě . Nesnažte se snaží léčit vaše kočka s domácí opravné prostředky , a nikdy dát vaše kočka lidské léky , pokud váš veterinář to radí . Cat Site varuje, že paracetamol a aspirin může být fatální pro kočky . Kýcháním a kašláním

Prvním příznakem , budete pravděpodobně všimnete, je kýchání . Někdy kočka kýchá může být velmi výrazný a nezaměnitelný , jindy je vaše kočka může kýchnout tišeji . V každém případě , kýchání je obvyklepříznakem začátku URI . Vaše kočka může začít kašlat .
Absolutorium

výtok z očí je další známkou toho, že vaše kočka má URI . Kočičí oči mohou vypadat slzy , výtok z nosu nebo dokonce goopy , s hustou vypouštění;víčko může dokonce částečně nebo úplně zavřít . Cat Site radí , žekočka musí mít oční krém z vašeho veterináře na tomto místě , aby nedošlo k trvalému poškození rohovky . Také si můžete všimnout silné, nazelenalý výtok v kočičí nos , akočka může soplem .

Ztráta chuti k jídlu

Ztráta chuti k jídlu je další běžné příznaky URI , a to může mít vážné následky . Vaše kočka potřebuje jíst , aby v boji proti infekci a aby se zabránilo dehydrataci . Otevřete plechovku mokré krmivo pro kočky se silným rybím zápachem , tuňáka a oceánské druhy lososa jsoudobrou volbou . Silný zápach, vůně je důležité, aby se proniknout kočky přetížené nos , kočky, které nemohou voní jídlo obvykle nebude jíst . Chcete-li dočasně odblokovat kočky nos při čekání vzít k veterináři , můžete umístit kočku do zapařené koupelny . Pokudkočka nejí , může to musí být krmeni nebo doleva naveterinárním lékařem je pro krmení .
Letargie

Letargie --- vaše kočka vypadat, netypicky unavení nebo nechtějí přesunout nebo hrát --- je takédůležitý tip -off na URI . Vaše kočka bude postrádat svou obvyklou energii a tráví neobvyklé množství času podřimoval .
Klipart bolesti v ústní dutině nebo nosu

vřídky v ústech nebo v nose kočky jsou znamení vážný URI tzv. calcivirus . S calcivirus , může vaše kočka není kýchání , stejně jako s pravidelným URI , a bude vypadat velmi ospalý a apatický . Navštivte svého veterináře ihned . Calcivirus --- na rozdíl od Zahrádka odrůdy kočka za studena , která vede jeho průběh v sedmi až 10 dnů --- může zůstat s kočkou trvale , protože může rinotracheitidy různých URI .


Copyright © www.421948.com