Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Jak diagnostikovat nemocnou kočku

Při pozorování nemocného kočku , je důležité zjistit, zda došlo k nějaké změně v jeho běžných návyků a rutin . Berouce na vědomí změny v pravidelné činnosti vám může pomoci zjistit, zda budete potřebovat , aby se vaše kočka k veterináři a může pomoci váš veterinář provést rychlou a přesnou diagnózu . Věci, které budete potřebovat
vzorku stolice
Zobrazit další instrukce dovolená 1

pozorovat, jak vaše kočka pohybuje . Je vaše kočka potíže skákání nebo chůze ? Ví Zdá se, že kulhání nebo přesunout končetiny zvláštním způsobem ? Ty by mohly být příznaky svalové nebo kloubní problémy , nebo dokonce neurologické problémy . Má vaše kočka najednou letargický , nebo šíleně aktivní ? Prudký nárůst nebovýrazný pokles aktivity by mohly znamenat zdravotní problémy .
2

Sledujte , jak vaše kočka žere . Má vaše kočka najednou ztratil chuť k jídlu , nebo se mu nedávno stalažrout ? Buď změna by mohla signalizovat celou řadu kočičí zdravotních problémů , včetně gastrointestinálních onemocnění a hypertyreózy .
3

prověří váš kočičí oči . Jsou vodnaté , zataženo , rýma ? Má vaše kočka Zdá se, že problémy s viděním nebo se zaměřením oči ? Oční problémy jsou běžné u koček , ale změny ve funkčnosti a vzhledu očí může signalizovat vnitřní problémy . Mnoho lidí si neuvědomuje, že kočky mohou trpět alergiemi , jako lidé . Pokud váš kočičí oči jsou často výtok , zvažte ji vzal k veterináři pro kontrolu alergie .
4

Zkontrolujte bedničky Vaší kočky a poznamenejte si jeho močení zvyky a stolice . Je tam krev nebo hlen ve stolici nebo v moči ? Je výkaly runnier než obvykle ? Má vaše kočka Zdá se, že máte potíže s močením nebo vyprazdňování nebo být v bolesti , když se používá bedničky ? Traktu nebo střevní infekce močových by mohlo být příčinou těchto změn do bedničky návyky .
5

pečlivě Podívejte se na kočičí kůže, kožešin a tělo . Je její srst tak lesklý , jak to normálně ? Má vaše kočka získal nebo ztratil znatelné množství váhy nebo srsti ? Existují nějaké hrudky nebo hrbolky pod kůží ? Tyto změny mohou být příznaky zdravotního problému , zvláště pokud se vyskytnou náhle .

Copyright © www.421948.com