Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

PročAdult Cat potřebujete 2 Střely poprvé ?

Jsou tam dva " core" očkování , že kočky by měly během svého života přijímají . Americká asociace lékařů Feline definuje očkování jako " core " vakcíny , " non - core " vakcín a " obecně nedoporučuje " . FPV/FHV-1/FCV Vakcína

První typ jádra vakcíny , že všechny kočky by měly dostávat jepanleukopenii Virus ( FPV ) /kočičí herpesvirus - 1 a koček Calcivirus ( FHV-1/FCV ) . To může začínat jako brzy jako šest týdnů věku , a opakuje každé tři až čtyři týdny dokočky je 16 týdnů . Pro kočky, které začínají sérii po 16 týdnech věku by měly dostat dvě dávky tři až čtyři týdnů. Jedna dávka se podává jeden rok od poslední dávky počáteční série , pak ne častěji než jednou za tři roky .
Vzteklina Očkování

očkování proti vzteklině může být vyžadovaných zákonem v závislosti na vašem stavu nebo místní obce . Veterináři musí dodržovat platné sochy na regionu, ve kterém praxe v. Pro ​​kočky nad 16 týdnů věku ,počáteční série je dvě dávky vakcíny podané 12 měsíců od sebe . Je nutnékaždoroční přeočkování , i když v některých státechveterinář mnoho Aplikujte každé tři roky .

Neklíčové Očkování

Neklíčové vakcíny jsou obecně pouze podáván kočkám , kteří mají bydliště ve vysoce rizikových oblastech , nebo kočky považovaných za riziko vystavení nemoci . To je často případ v mnoha domácích domech , stejně jako v záchranné přístřešky , stravovacích zařízení , nebo chovatelských stanic . Jedním z vedlejších očkování je pro virus kočičí leukémie a lze doporučit , pokud máte FeLV - infikovaných kočku žijící s kočkami neznámé FeLV infekce stavu nebo v případě,zavádění nových koček je běžné .

obecně nedoporučuje vakcíny

Tyto vakcíny jsou ty , ve kterých jsou k dispozici na podporu role vakcíny v prevenci onemocnění dostatek studií .
rizika

Pro dospělé kočky dostávají očkování přetrváváriziko vaccinesite sarkomu ( rakovina v místě vpichu ) . Váš veterinář bude zjistit, zda jsou rizika vakcíny převáží potenciální přínos pro kočky.

Copyright © www.421948.com