Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Nejčastěji vidět Cat Zdravotní problémy

Bez ohledu na to , jak dobře pečovat o své kočky , jsou povinni onemocní nakonec . Být si vědom příznaků z nejčastějších zdravotních problémů u koček a udržet bdělé oko na váze vašich koček , jíst a bedničky návyky a chování, pomůže vám vědět, kdy potřebují veterinární péči . Zánět močového měchýře , kameny a krystaly

skupina příznaků, které tvoří kočičí dolních močových cest nemoc ( FLUTD ) - zánět močového měchýře , kameny a krystaly - jsou jedním z nejčastějších zdravotních problémů, které mají vliv na mladé a střední - ve věku kočky . Kočky , které žijí výhradně v interiéru a jíst převážně nebo all- suché potraviny diety jsou obzvláště náchylné k těmto otázkám močového měchýře . Symptomy zahrnují namáhání v bedničky , navštívíte políčka často, ale produkuje velmi málo moči , močení mimo krabici a křičí při močení . Přechod kočku do all- wet- strava může zabránit znovuobjevení FLUTD .
Hypertyreóza

Hypertyreóza je jedním z nejčastějších endokrinních onemocnění u starších koček . Mezi příznaky patří nadměrné pití a močení , hladovým chuť k jídlu doprovázené ztrátou hmotnosti , zvýšenou aktivitu a vytí , a to zejména v noci . Hypertyreóza mohou být řízeny s léky . Radioaktivní jód léčba jelék na mnoho hypertyreózních kočky .
Diabetes

Diabetes je také běžné u starších koček . Mezi příznaky patří nadměrné pití a močení , úbytek hmotnosti a někdy i slabost v zadních nohách ( diabetická neuropatie) . Diabetes může být spravovány s injekcemi inzulinu , a mnoho koček jít do odpuštění na všech mokré jídlo, high - protein , low - sacharidů stravy .
Chronické selhání ledvin

Chronické selhání ledvin ( CRF ) jenejčastější příčinou úmrtí u starších koček . Mezi příznaky jsou ztráta hmotnosti , zvýšená pití a močení , ztráta chuti k jídlu , zvracení a zápach z úst . Dát podkožní tekutiny doma a přidáním fosforu pojiva na kočičí potravy jsou dva způsoby, jak zpomalit progresi onemocnění .
Zubní onemocnění

Většina koček musí mít své zuby čistit alespoň jednou během svého života. Příznaky zubního onemocnění jsou slinění, zápach z úst , potíže jíst a červené , oteklé dásně . Mnozí veterináři předepisují antibiotika , než čištění kočičí zuby , jak se zbavit jakékoliv infekce v ústech .
Dráždivého tračníku onemocnění

dráždivého tračníku onemocnění ( IBD ) je běžné u koček všech věkových kategorií , od koťátek až po seniory . Mezi tyto příznaky patří zvracení a průjem . Potravinové alergie jsou častopříčinou IBD , a změny ve stravě spolu s léky mohou zmírnit příznaky .
Dermatitida

Blechy , potravinářské a environmentální alergie a stres mohou všichni způsobit dermatitidu , nebo kožní problémy , u koček . Známky dermatitidy jsou nadměrné škrábání , lupy a šupinatá kůže , matná srst a holá místa . Ovládání Flea , stresu a některé jednoduché stravy změny mohou zmírnit zánět kůže v mnoha koček .
Hairballs

Kočky , kteří jsou sužován opakující chlupových zvracet často . Česání kočce několikráttýdně , krmení mokré krmivo a ujistěte se, vaše kočka strava obsahuje dostatečné množství tuku by mělo zabránit hairballs .

Copyright © www.421948.com