Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Příčiny Cat zvracení & amp; Hubnutí

Při častém zvracení a ztráta hmotnosti v kočky je třeba brát vážně. Některé příčiny jsou potenciálně život ohrožující , takže vidíte veterináře ihned , pokud vaše kočka zažívá tyto příznaky . Naštěstí , většina případů se úspěšně léčit , když zachytil v časných stádiích .
Heartworms

Heartworms nejčastěji žijí v plicích a srdci koček a jsou potenciálně fatální . Tyto parazitní červi jsou bílé, kulaté a může být až 5 cm dlouhý. Heartworms se šíří komáři , které vyzvednout larvy z jednoho zvířete a injekčně do jiného zvířete. Heartworms u koček může žít až tři roky . Příznaky heartworms jsou potíže s dýcháním , sípání , časté zvracení a rychlé hubnutí . Léčba dirofiláriemi u koček může být velmi nebezpečná a někdyveterinář doporučí nechatkočku vyhnat červy přirozeně .
Feline Immunodeficiency Virus

Feline Immunodeficiency Virus ( FIV ) je podobný HIV u lidí . FIV ovlivňuje imunitní systém kočky , nakonec dělat to nemožný protělo v boji proti onemocnění nebo infekci. To se přenáší slinami , nejčastěji od kousnutí . Sliny se musí dostat do krevního oběhu , aby se virus šířit , takžeinfikovaný kočka nemůže dát do jiného kočka péče o to. Příznaky FIV patří rychlé hubnutí , zvracení, časté infekce , průjem a špatný stav srsti . Bohužel neexistuje žádný lék na tohoto viru , ale léky a speciální diety může pomoci prodloužit životnost.
Onemocnění jater

Existuje mnoho příčin onemocnění jater u koček , z nichž nejčastější je působení toxinů . Nejběžnější toxinykočka může přijít do styku s pesticidy , herbicidy , čisticí prostředky pro domácnost a dokonce i některé druhy rostlin . Játra jsou důležité, protože čistí krev , pomáhá při trávení potravy a absorpce vitaminu . Příznaky onemocnění jater u koček patří špatný dech , průjem a letargii . Léčba onemocnění jater se liší v závislosti na příčině , ale to může být často léčeni léky a specializované stravy . V některých případech , chirurgie může být nutná .
Idiopatické střevní záněty ( IBD)

Zánětlivé střevní onemocnění je nejčastější příčinou chronického zvracení u koček . S IBD , buňky v gastrointestinálním traktu dochází k zánětu a doslova napadnout traktu sám . Skutečná příčina není známa , ale to je obecně předpokládá, že v důsledku bakterie nebo parazity . Příznaky IBD jsou ztráta chuti k jídlu , průjem , zvracení , ztráta hmotnosti a letargie . Vzhledem k tomu,příčina IBD není známa , léčba může být obtížné . Předpokládá se, že existuje mnoho různých faktorů, které mohou způsobit, že IBD , tak lékaři musí používat svůj nejlepší úsudek při léčbě to.
Žaludku Rakovina

Rakovina žaludku je obzvláště nebezpečný, protože kočky jen zřídka vykazovat žádné příznaky až do pozdních stadiích . Některé příznaky patří letargie , skrytí, zvracení, průjem, rychlé hubnutí , bolest v oblasti břicha a ztráta chuti k jídlu . V pozdějších stádiích rakoviny , to je obyčejné pro krev se mísí s zvratků a stolice. Kombinací kterýchkoli z těchto příznaků by měla být kontrolována z veterinářem . Pokud je podezření na rakovinu , budeultrazvuk a krevní zkouška se provádí za účelem zjištění, zdakočka má. Protože záření a chemoterapie jsou příliš nebezpečné pro kočku ,nejúčinnější léčba je obvykle chirurgie . Bohužel , je to často příliš pozdě zachránit kočku časem se dostane do tohoto bodu .

Copyright © www.421948.com