Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Klindamycin pro kočky

časté a obvykle relativně neškodný parazit Toxoplasma gondii , infikuje zvířata i člověka . Zatímco většina koček nevykazují žádné příznaky infekce , ti s oslabeným imunitním systémem může vyvinout toxoplazmózu , zažívá horečka , ztráta energie a chuti k jídlu nebo zápal plic. Klindamycin je antibiotikum, které je účinné proti toxoplasmóza a dalších infekcí .
Funkce

Klindamycin patří do rodiny linkosamidových antibiotik . Pracuje na úrovni v toxmoplasma DNA , brání organismus před budování proteinu , které potřebuje k přežití.
Výhody

Kromě jeho použití off-label pro léčbu toxoplazmózu , klindamycin je předepsán k léčbě bakteriálních infekcí , které přežijí bez kyslíku . To je užitečné , podle Mar Vista Vet , pro boj proti rány a dásní infekce .

Typy

Klindamycin pro kočky je dostupný jako kapalina . Mnoho koček shledávají jeho hořká chuť nepřijatelné. Chladící klindamycin může dělat to chutnější .
Dávkování

Klindamycin Dávkování závisí na závažnosti stavu kočky . Pro bakteriální infekce , typické dávky jsou 5 až 15 mg každých dalších pět kg tělesné hmotnosti podávaných jednou denně . Toxoplazmóza vyžaduje vyšší dávky .
Upozornění

Vysoká klindamycin dávky mohou způsobit kočky zvracet nebo odmítnout jídlo , říkáWorld Small Animal Veterinary Association . Kočky užívajících klindamycin po dobu delší než 30 dní je třeba jejich ledviny a jaterní funkce sledovány.

Copyright © www.421948.com