Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Bolest prostředky pro kočky

Není to vždy snadné poznat, kdy je vaše kočka bolestí. Můžete si všimnout změny v chování, jako je podrážděnost nebo odnětí nebo více zjevné příznaky, jako je upřednostňování končetiny . Fyzické příznaky mohou zahrnovat rozšíření žáci nebo změnu tepové frekvence. Bolesti Cat vyžaduje pečlivou pozornost, protože jako druh , nejsou snadno metabolizovat dostupné léky .
Bolesti u koček

Akutní bolest u koček může být způsobeno tím, nehody nebo zranění. Akutní bolest se obvykle zlepší během tří až čtyř dnů. Chronická bolest je spojena s progresivní nemocí, jako je artritida . Jiné typy bolesti jsou nádorové bolesti a neuropatické bolesti , které vyplývají z poškození nervů.

Veterináři použít stupnici bolesti hodnotit bolestzvířete. Jedná se o dotazník, který analyzuje věk, pohlaví, příčinu bolesti , oblast těla a intenzity bolesti . I když poněkud subjektivní , bolest váhy jsouužitečným nástrojem při posuzování bolesti.
Léčba bolesti u koček

Kočky nemají dostatečné hladiny jaterních enzymů metabolizovat mnoho nesteroidní protizánětlivé léky ( aspirin a ketoprofenu , například ) , takže léky přetrvávají mnohem déle v krevním řečišti . Tyto léky by měly být použity pouze pod přísným veterinárním dohledem .

paracetamol ( Tylenol ) je zvláště nebezpečné pro kočky a nesmí použít jako léčbu bolesti .

bolesti léky na předpis jsou k dispozici k léčbě bolesti kočka . Butorfanol je účinné, ale může způsobit sedaci u koček . Je k dispozici ve formě injekcí nebo tablet.

Kortikosteroidy jsou někdy používány k léčbě zánětu a bolesti , ale novější léky s menšími vedlejšími účinky jsou nyní nahrazovat jejich použití.

Jako doplněk k tradičnímu veterinární péče , akupunktura získává přízeň jako metoda léčby bolesti . Podle Acupuncture.com , existuje více than150,000 veterinární akupunkturu praktikují dodnes.
Home Care

Mějte své kočce , jak pohodlné je to možné. Ujistěte se, potravin a vody mísy jsou snadno dosažitelné . Pokud je váš domov je více než jedna úroveň , poskytovat bedničky na každém patře pro snížení schodů . Vezměme si nový bedničky s spodní straně.

vyhřívaný pelíšek může pomoci zmírnit bolest artritidy . Dopřejte vaší kočky touhu po klidu a izolaci tím, že poskytuje " kočičí jeskyně , " klidné , chráněné místo pro odpočinek a zotavení

Stres může zhoršit příznaky bolesti. ; aby její prostředí co nejbezpečnější . Tiše komunikovat s a masírujte kočku denně. Jeho schopnost ženicha může být snížena v důsledku své bolesti , a tak jemně štětcem nebo hřeben ho pravidelně stejně.

Copyright © www.421948.com