Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Temperament of Orange tabby kočky

kočky přicházejí v široké škále barev , od čistě černé nebo bílé až šedé , hnědé a oranžové . Orange mourovaté kočky mají rudé vlasy a pruhované značení . Tyto kočky mohou být dlouhé nebo krátké vlasy , a může být muž nebo žena , bez ohledu na mýtus, že jen muži kočkovité šelmy mohou být oranžové , podle Sandra Toney z Petside.com . Oranžové kočky jsou vizuálně přitažlivé , ale jejich povaha je dána více než jen barva srsti . Postřehové

Lidé si někdy myslí, že kočky z určité barvy mají určitý temperament , ale tyto názory jsou založeny spíše na vnímání než skutečnost, založených na výzkumu . Například , oranžová tabby kočky jsou vizuálně přitažlivé , takže lidé jsou více pravděpodobné, že je vnímají jako mají dobré temperamenty , protože jejich atraktivitu . Černé kočky jsou stejně pravděpodobné, že být přátelský a milující , ale lidé je zobrazit negativně , protože jejich prostý barvy a staré pověry , podle Kelly Kaczala tiskového webových stránkách . Výrazy obličeje jsou více vidět na oranžové mourovaté kočky , než tmavé kočky , což je zdá se, že větší osobnost .
Media

média podporuje názor, že oranžová tabby kočky mají žádoucí temperamenty , s různými známého filmu , televizi a kresleného seriálu znaků. Například , Morris ,vybíravý , ale roztomilý kočky " spokescat " jeoranžová tabby , jako je hrdinský Kocour v botách z filmu Shrek série . Heathcliff a Garfield jsou oba populární oranžové tabby , že hvězda v kreslených seriálech .

Fyzikálních faktorů

genetika ovlivňuje kočičí povahu , takže oranžová tabby kočky je více pravděpodobné, že bude stejně jako jeho rodiče , bez ohledu na jejich barvu . Další fyzikální faktory, které ovlivňují kotě je temperament , podle ASPCA . Například , koťata s podvyživené matky jsou vývojově opožděné , mají potíže s přehráváním , a mají tendenci být více strach a agresivní vůči lidem a ostatním zvířatům . Jejich barva srsti nemá vliv na ty vlastnosti , a jejich negativní osobnostní rysy pokračovat až do dospělosti , i když jsou krmena dobré diety .
Behaviorální faktory

koťata všech barev je třeba brzy socializace rozvíjet dobré temperamenty . ASPCA radí, aby mladé kočky by měly být řešeny různými lidmi, kteří se pohybují mezi 4 a 12 týdnů , aby se řádně socializovaná . Koťata , které přijímají tuto manipulaci jsou vnímavější k cizím lidem a objektů . Kočky s jakoukoli barvou srsti , včetně oranžové mourovaté kočky , strach a plachý , pokud jsou izolovány od lidí za prvních sedm měsíců roku jejich života , a oni se bojí nebo agresivní, když zdrženlivý . Kočky , které jsou kolem lidé a jsou léčeni laskavě z kittenhood bývají přátelské a bezpečné .

Copyright © www.421948.com