Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Ohrožené zvířata :Leopard

levhart ( Panthera pardus ) jenejmenší ze čtyř “ velkých koček " Existuje devět poddruhů levharta a čtyři z nich jsou na kriticky ohrožený seznamu zveřejněného International . unie pro ochranu přírody . Leopard se vyskytuje hlavně v Africe , ale tam jsou malé skupiny, nalezené v Pákistánu , Rusku , na Srí Lance a v Číně. Popis

Leopardi mají tmavě růžové , stejně jako značení na jejich tělech , známých jako rozety , a to pomoci leopard kamufláž sám , když pronásleduje svou kořist . Leopard je slámově žlutá s bílou hrudí a oblasti žaludku . Tělo leopard je poměrně dlouhá s krátkými končetinami a velké nohy . Hlava a tělo opatření mezi 50 a 65 cm a ocas může měřit až do 43 sune se na délku . Leopardi se pohybují velmi ve velikosti a mohou vážit mezi 70 až 200 libra .
Habitat

Leopardi jsou adaptabilní zvířata a lze je nalézt v lesích , louky a pastviny, savany a semi- poušť . Mohou žít na útesech , bažinatých lesích a v horských oblastech . Tráví většinu svého času v korunách stromů ochraně potravin, které se chytil a vyhnout se predátorům , jako jsou lvi .
Dieta

Leopard má pestrou stravu která zahrnuje gazela , paviány , pakoně a Hrabáči . Oni jsou oportunistické podavače , dobře známý pro přijetí ryby z orlů a sledoval horské gorily . Budou vstupovat na zvířatech , které jsou již mrtví ( mršina ) a budou krást z tygrů , ale ne od lvů a hyen jsou tato zvířata je pravděpodobné, že kořist na leoparda . Samičky jsou primární lovci a mají tendenci k lovu každých pět nebo šest dnů s několika jatečně upravená těla jsou uloženy ve stromu v nějaké jedné době .
Reprodukce

Leopardi jsou známy pářit se kdykoliv roku a jedné ženy je často sledován několik mužů . Průměrná doba březosti u leoparda je 96 dnů a až šest mláďat se může narodit v nějaké jedné době . Novorozená mláďata váží kolem 1 libry , když se rodí a jsou vedeny kolem jejich matky, když mladý . Mužské leopardi nejsou zapojeny do chovu mláďat . Oni jsou obvykle drženy v dostatečné vzdálenosti od ženy , ale byly pozorovány přináší maso kojících matek ( královna ) .

Stav ochrany a šlechtitelské programy

počet leopardů odešel na světě dramaticky snížil v posledních letech v důsledku ztráty své stanoviště . Téměř polovina druhů levharta jsou na seznamu ohrožených zvířat -Amur , Anatolian a Barbary leopardi jsou nyní téměř vyhynul . Leopardi jíst mršinu , a to znamená, že mohou být snadno otráven zemědělci v vesničanů, kteří se domnívají, leopardi být škůdce , protože je známo, že se zvířata z farmy . Lov Leopard ještě pokračuje dnes , navzdory druhy jsou ohroženy , protože vysoké ceny stále platil za leopardí kůžílevhart mandžuský , který se nachází v Rusku je na pokraji vyhynutí se asi jen 30 vlevo ve volné přírodě . Zemědělci spálit svá pole , které zničily leopardů domovy . Amur Leopard a Tiger Alliance ( ALTA ) jeorganizace, která podporuje zachování leopardy a mnoho let financuje šlechtitelské programy v Číně a Rusku . V současné době existuje kolem 300 levhart mandžuský v zoologických zahradách scílem je znovuzavedení těchto zvířat do volné přírody .

Copyright © www.421948.com