Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Psí plemena >> 

Rozdíl mezi Biewer Yorkshire teriérů a Parti

Yorkshire Terrier jestaré plemeno ze severní Anglie, původně používán k lovu krys . Yorkshire teriér jeAmerican Kennel Club uznal plemeno, které je velmi populární ve Spojených státech v jeho malé velikosti a věrnosti . YT , jak se jim říká , jsou vysoké energie , odvážný a inteligentní malé psy . Historie

Parti Yorkshire a Biewer teriér mají podobnou historii vyplývající ze štěňat narozených dvou recesivních genů ovlivňujících barvu . Biewer teriér vznikl v Německu v roce 1980 o Yorkshire teriér chovatele , který rád bílé , světle hnědé a šedé vrstvy štěňata s recesivní geny . Chovatelé , Gertrud a Werner Biewer , chtěl show se psy a vyrazil vytvořit nové plemeno , takžebarevný vzor může být uznána oficiálním psí klub . Parti Yorkshire začala ve Spojených státech podobným způsobem, ale byla chována pouze pro barvu a stále mísí s běžnými barevnými Yorkshire teriérů . Zatímco byla vybránabarva nebylo koordinované úsilí , aby samostatné plemeno ve Spojených státech .
Srst

Parti Yorkshire a Biewer teriér vypadají velmi podobně a některých případech stejné . Varování týkající se neetické chovatele procházející si Parti pro Biewer jsou vydávány informovanými chovatelů . JakParti Yorkshire aBiewer teriér mají šedé , bílé a tan kabát , ale vzory jsou různé . Parti YT mají náhodný kabát vzor při Biewers mají vzor zvolený přes chovu . Biewer teriér mají bílé tělo a ocas s šedým nebo ocelově modré vlasy ve středu zad ,označení tzv.sedlo . Biewer hlava je béžová a šedá jako normální Yorkie . Parti Yorkshire někdy má stejný vzor jako Biewer , ale není specificky chován pro vzor . Ačkoli barvy jsoustejné jako Biewer , označení se liší .
Tail

Biewer Ocas je výhradně bílá podle standardu plemene vzor a je není ukotven . Standard plemene byl stanoven zákonem v Německu , kterým se zakazuje oříznutí a dokovací byl podán , astandard byl změněn , aby zahrnoval dlouhý ocas . Parti Yorkshire nejčastěji má kupírovaný ocas , kde dovoleno , protože to jestandard plemene . To je ještě vždy rozhodnutímajitelů , ale v případě, že pes je chtěl být prokázáno ,standard plemene , musí být dodržovány .
Uznání

AniParti Yorkshire , ani Biewer teriér ještě být uznány v plné nejvýznamnějších mezinárodních chovatelské kluby . Biewer teriér jeplemeno uznáno v mnoha evropských zemích , protože tam byla vyvinuta a má více aktivní komunitu a přísný standard plemene . Ve Spojených státech ,Biewer není přijat mnoha klubů a nenívýstavní pes . Američtí chovatelé i nadále přes chovat se Biewer Yorkshire teriérů se . Parti Yorkshire může být registrována u American Kennel Club , ale nenírozpoznán výstava plemene .

Copyright © www.421948.com