Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Tags vs nádorů na kůži psa

Podmínky kůže může dojít u psů stejně jako u lidí . Můžete si všimnout, bouli nebo růst na kůži psa nebo případně na rty nebo dásně . Přestoževětšinu času to ukáže být neškodné tagy , je vždy lepší mítveterinární lékař odebrat a otestovat je, aby se ujistil, že nejsou rakovinné . Pokud je to maligní , bude včasná detekce a léčba dát svého psa lepší prognózu . Fibropapillomas

Fibropapillomas jsou také známé jako polypy , a jsou nejběžnější typy kožních značek, které se vyvíjejí na psa . Fibropapillomas nejsou rakovinné a jsou neškodné , i když se může státobtěžovat , jsou-li umístěny na části těla, kde mohou být narazil nebo táhnou na . Odstranění není nutné , ale doporučuje se , aby se váš pes pohodlné a vyhnout infekci , jestližekůže je otevřen nebo krvácení z tagu , který má roztrhané .
Papillomaviry

Canine papilomaviry se může objevit orálně nebo na kůži , i když jejiný virus, který způsobuje, že se dvě ohniska . Porosty mohou mít " květák " Podívejte se na ně , a když knírači a pugs se zdají být náchylní k kožní ( povrchu kůže ) ohniska , může každý plemeno psa smlouvu na psí papilomaviru . Odstranění a testování se doporučuje jakovirus může vyvinout v rakovinu .
Zhoubné nádory a nádory

Rakovinné boule na povrchu kůže se může objevit v jakémkoliv chovu psa . Nepravidelné boule , které se objeví náhle a zdá se, rychle růst by neměla být ignorována , ale ani by serůst, který má nepravidelný tvar a nemá jít pryč po dobu několika týdnů . Chcete-li být v bezpečí , mít váš veterinář provést biopsii jehlou nasátí . To se provádí odebráním buněk z vnitřní strany bouli přes injekční stříkačku tak, že buňky mohou být testovány . To je jednodušší na psa a méně nebezpečné , než dávat ji v narkóze , aby zcela odstranit bouli , což není vždy nutná, pokud se nádor dokáže být rakovinné.
Cysty

Někdyrána se může vyvinout na kůži psa , který není aniznačka , aninádor . Tyto hrudky , nebo cysty jsou váčky naplněné tekutinou , které se mohou vyvinout téměř kdekoliv na těle psa a jsou obvykle non-hrozit . Mohou dorůst do bodu prasknutí , a v těch případech, kdy se objevícysta se zvětšuje rychle , váš veterinář může doporučit jeho odstranění . Typicky cysty zmizí samy od sebe , takže pokud se nezobrazí obtěžovat psa , není nutná žádná léčba . V každém případě zvláštní růst , i když je to vždydobré mít alespoň váš veterinář posoudí.

Copyright © www.421948.com