Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Výhody a nevýhody Jak maltské psy kastrované

Maltese jemalé , hračka velký pes , který lze rozpoznat podle jeho dlouhou , bílou srstí a veselou povahu . Muž psi , které nebyly kastrované , se nazývají " neporušený " a kastrované psi jsou odkazoval se na jako " změnil . "Proces kastrace jechirurgické odstranění varlat , zatímcopes je v celkové anestezii . Změna společník psů jebezpečná metoda nežádoucího kontroly vrhu , problémy s chováním a nemocí . Behaviorial Výhody

Kastrace nabízí několik výhod chování , které vedou k vytváření společník domácí zvířata více kompatibilní jak s lidmi a jiná domácí zvířata . Kastrované muži jsou méně pravděpodobné, že se rozptýlit při školení a výlety . Tam, kde se intaktní muži močit označit jejich území , změněné muži nemají označit jejich území nebo pokusu o připojení jiné psy nebo lidi . Další behaviorální výhodou je, že změněné muži jsou méně pravděpodobné, že se toulají , nebo opustit své domovské území , které může také zabránit ztracená nebo zraněná zvířata . Zdraví: Výhody

Změna samce maltese také zlepší jeho zdraví a délku života . Kastrované muži jsou méně pravděpodobné, že k rozvoji rakoviny varlat a prostaty onemocnění , které představují téměř 8 procent všech psích nemocí . A , protože vysoké hladiny testosteronu také zvýšit šanci na kýl , kastrace v raném věku , obvykle před 1 rok, výrazně snižuje riziko mužského Maltese někdy jim rozvojových .

Nevýhody

Jedinou nevýhodou pro kastraci je Malta je , žeproces kastrace činí pejska schopen plodit nějaké vrhy . Zatímco mnozí majitelé domácích zvířat se domnívají , že je důležité, abyčistokrevný nedotčené produkovat štěně z rodu oblíbenou psa , není tam žádný důkaz na podporu , že všechny štěňata z určitého otce bude mít za následek produkci podobný psa . Navíc , kastrace není sama o sobě způsobit, domácí zvířata k přibírání na váze nebo se stanou obsahem tuku .
Úvahy

Kastrace společník domácí zvířata posiluje plemene v pokrevní linii tím, že brání špatné vlastnosti , jako je osrstěním a konformace z chovají zpět do genofondu . Kastrovat programy jsou životně důležité pro kontrolu zvířat přelidnění . Jako výsledek , organizace takový jako ASPCA mají kastrovat klinik , které mohou přijít do svého okolí , aby vykastrovat a kastrovat služby . Kastrovat kliniky také s nízkými příjmy vykastrovat a kastrovat programy, aby bylo zajištěno , že všechny domácí zvířata mají stejné příležitosti pro šťastný a zdravý život .

Copyright © www.421948.com