Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Mohou psi mají nystagmus při vzrušení ?

Nystagmus jenedobrovolné rychlý pohyb očí připsat na podněty z vestibulárního systému , který řídí psa zrakovou ostrost . Rytmický pohyb je normální oči vašeho psa , nystagmus jepřerušení nebo přehnané tohoto přirozeného výskytu . Nystagmus je součástí vašeho psa fyziologické make-up a je vyvolána stimulace . Abnormální nystagmus je spojena s více vážným onemocněním . Typy

dva nejběžnější typy nystagmus jsou vertikální a horizontální . Nystagmus může býtodpovědí na stimulaci nebo v důsledku maligního patologického problému . Vertikální nystagmus , vzácnější než horizontální , častopříznakem vážného poškození mozku . Horizontální nystagmus je často viděn s onemocněním vestibulárního systému , vertikální nystagmus je pouze zřejmé, s centrální vestibulární onemocnění . Veterináři popsat pohyb vašeho psa očí s fází , a v horizontální nystagmus ,rychlá fáze dochází ze stejného směru , ve kterém hlava psa nakloní . Pokud je přítomna centrální vestibulární onemocnění ( zejména mozečku ) ,rychlé fáze nystagmus pohyby očí směřuje léze . Vertikální nystagmus navrhneléze je přítomen v centrálním nervovém systému a neurologické vyšetření je indikováno .
Symptomy

Protože pohyb očí je přímo spojena s vestibulárního systému vašeho psa , známky toho, že se nemůže správně vnímat svou orientaci může poukazovat na abnormální nystagmus . Váš pes nemusí být schopen říct, která cesta je nahoru. Pokud váš pes trpí touto poruchou , bude vykazovat známky jsou nejisté , zda stojí nebo naklánět , a on se může objevit závrať . Nástup příznaků může být náhlý . Kontinuální hlava náklon , krouží a ohromující mohou být také příznaky abnormální nystagmus .
Společné příčiny a diagnostika

vestibulární systém , někdy nazývaný " systém vyvážení , " je smyslový systém zodpovědný za udržování rovnováhy hlavy a těla vašeho psa . Nemoci , které mohou vést k abnormální nystagmus jako je hypotyreóza , traumatická poranění a neoplastických nádorů . Nystagmus z centrálních vestibulárních poruch patří nádory , thiamin nedostatek , virové infekce , srdeční infarkt , krvácení na srdce a vystavení toxinů . Váš veterinární lékař diagnostikovat abnormální nystagmus základě analýzy mozkomíšního moku , který bude také odhalit zánět spojený s touto poruchou . Brain zobrazovací testy, jako je MRI nebo CT se rovněž používají k identifikaci potenciálních mozkové abnormality . Váš veterinární lékař může také analyzovat kultury moči a bakteriální ke kontrole infekce v těle psa .
Léčba

léčba a prognóza pro centrální vestibulární nemoci spojené s abnormální nystagmus závisí na příčině . Všechny kurzy léčby jsou zdlouhavé . Vzhledem k tomu, nystagmus je abnormálníimunitní onemocnění , bude antioxidační steroidy sníží příznaky . V počátečních fázích , bude anti- vertigo léky , aby váš pes pohodlnější . K tomu , veterináři používají difenhydraminu , antihistaminikum .

Copyright © www.421948.com