Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Problémy s kupírování

Některé plemena psů , jako jsou boxerky , Great Danes a dobrmanů , mají volitelný , kosmetickou chirurgii odstranit část svého ucha chrupavky . Volal kupírování ,chirurgie odřízne ušní tkáně , aby se uši menší, takže se vstát. K dispozici jsou etické a zdravotní problémy , které mají být považovány za s kupírování uší . Každý, kdo zvažuje postup pro svého psa si musí být vědomi možných problémů, které mohou vyplynout z operace . Infekce

chirurgie vytváří otevřenou ránu po celé délce psa ucha , které je náchylné k infekci . Protože většina plodin se provádí ve věku 6 až 12 týdny mezi ,štěně má nezralý imunitní systém , což může zvýšit pravděpodobnost problémů .
Bolest

s část ucha odstranit jebolestivá procedura . Někteří chovatelé zajistit budoucí majitelé , že štěňata necítí bolest , ale není tam žádné vědecké údaje na podporu tohoto . Ve skutečnosti ,American Veterinary Medical Association doporučuje se proti tomuto postupu kosmetických důvodů, díky z části k zbytečné bolesti způsobuje štěně . Bolest operaci se zvyšuje , nebo alespoň prodloužit, kterou obvazy , které je třeba nosit ažněkolik měsíců po operaci .
Po Chirurgie Péče o
< br >Dobrman s kupírovanýma ušima

domácí péče je rozhodující při hojení a " školení " uší . Slabá chrupavka ucha bude muset tvrdnout dát vztyčené ucho postoj . Proces vzdělávání může trvat tak dlouho, jak dva měsíce , během nichž budete muset převazy každých pár dní , masírujte ušní tkáně , zkontrolujte , abyste se ujistili , že je bez infekce , držet obvazy suchý a čistý , a ujistěte se, žeštěně nepoškrábe v jeho uších .
klipart neschopnost postarat se

Dokonce i po tom všem jste investovali do psa , tam je ještěšance, že uši neobstojí . Pokudzjizvená tkáň tvoří nesprávným způsobem , nebo tam bylo příliš mnoho nebo příliš málo vlhkosti , mohlo uši léčit špatně , a ne dát požadovaný vzhled .
Etické obavy

American Veterinary Medical Association doporučuje proti této operaci z kosmetických důvodů . Nejsou žádné osvědčené přínosy pro zdraví a pohodu psa achirurgický zákrok vyžaduje mladých štěňat , které mají být umístěny v narkóze zbytečně . Oříznutí uši z kosmetických důvodů se zamračil na mnoha aktivistů za práva zvířat stejně . American Kennel Club stále podporuje dokování , ale mnoho evropských zemí zakázány nebo přísně omezeny v praxi .

Copyright © www.421948.com