Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Lymfom u psů

Canine lymfom , také volal lymfosarkom , vyskytuje převážně ve středním věku psů. Rakovina lymfatických uzlin psí je jednou diagnostikovánapes zřídka žije posledních dvou měsíců , aniž by agresivní léčby , podle Mar Vista Animal Medical Center. Lymfom se vyskytuje ve všech psů , ale vyskytuje se spíše u německých ovčáků , zlatých retrívrů , pitbuly , labradorský retriever , pudly , bíglů a Baseti více než u jiných plemen . Spojené Příznaky Spojené

Psi zřídka vykazují příznaky lymfomu až vážně pokročilé. Majitel často zjistí, že jeho pes má rakovinu , když se ho k veterináři , protože podezřelých uzly pod kůží psa . Lymfatické uzliny zvětšené zřídka způsobujebolest , když pes palpitated . Jak se rakovina postupujepes bude často apatické , trpí ztrátou chuti k jídlu , úbytek na váze , zvracení a průjem .
Diagnóza

veterinární lékař provést úplné fyzické . Bude hledat boule na psa v jiných oblastech těla. Veterinární lékař bude dělat biopsie jehlou do podezřelé oblasti a kreslení na několik buněk k určení, zda jsou maligní . Jakmile je zhoubný nádor je diagnostikován , bude veterinární lékař pracovat na určení, zdalymfom se rozšířila do dalších lymfatických uzlin ,jater , sleziny,kostní dřeně nebo jiných částech těla. Veterinární lékař může nařídit kontrolu CT nebo ultrazvuk.
Metastatické chování

Lymfom je vysoce metastazující , což znamená, že se snadno šíří na všechny oblasti těla lymfatických uzlin , Poté, co v lymfatické tkáni významného orgánu , jako jsou játra ,rakovina začne proniknout do prostoru . Brzyorgán selže a bude mít za následek smrt .
Léčba

Chemoterapie nabízí možnost pro psa získat krátké remise a prodloužit jeho životnost. Rozsáhlé chemoterapie může získat remise se 60 až 90 procent psů , v závislosti na psí lymfomu příručce . Úleva se obvykle trvá devět až 12 měsíců se dvěma koly chemoterapie. První kolo bude obvykle držet psa v remisi šest až devět měsíců před začátkem rakovina šířit znovu. Druhé kolo chemoterapie získápár měsíců. Třetí kolo chemoterapie je zřídka úspěšný při získání jakýkoliv typ rozšířené remise .
Očekávání

Vlastník může očekávat, že pes dostávat týdenní chemoterapii po dobu osmi týdnů . Po rozsáhlé osmitýdenní kurz , léky jsou podávány každé dva týdny po dobu šesti měsíců , v závislosti na psí rakoviny . V chemoterapeutické léky běžně používané k léčbě lymfomu jsou vinkristin , doxorubicin a cyklofosfamid . Pes jen zřídka trpí nežádoucí účinky v průběhu léčby . Ostatní léčebné protokoly jsou k dispozici v závislosti na fázi lymfomu je pes v době stanovení diagnózy .

Copyright © www.421948.com