Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Vytvrzuje za hemangiosarkom

Canine hemangiosarkom patří mezi nejvíce agresivní rakoviny , který ovlivňuje především srdce a sleziny . Protože tato forma sarkomu zaměřuje cév , má tendenci růst a metastazovat rychle. Slezina a srdce jsou nejčastěji postižených orgánů , serakovina obvykle šíří do měkkých tkání v celém těle . Hemangiosarkom tendenci se častěji vyskytují u starších a větších psů , jako je německý ovčák , zlatých retrívrů a labradorů .
Lék ?

hemangiosarkom je nevyléčitelná , a její možnosti léčby je málo. Nicméně, v závislosti na pacienta a fázi rakoviny ,vyšší míra přežití možné .

Příznaky

Známky a příznaky hemangiosarkom mohou být náhlé a vágní. Pes může vykazovat známky slabosti , a roztažené břicha , ztráta chuti k jídlu a hubnutí . Krvácení z nosu jsou také časté u pacientů s touto formou rakoviny. Pokud dojde ke ztrátě krve závažné , nebo je-li nádor praskne , může dojít k náhlé smrti. Kdyžpacient vykazuje příznaky , je to obvykle znamená, že rakovina se rozšířila .
Diagnostika a léčba

Diagnostika hemangiosarkom obvykle vyžaduje vyšetření krve , vzorek moči a vzorek tekutiny v dutině břišní . X- paprsky a ultrazvuk může být také použita pro potvrzení diagnózy a pro určení polohy hmot a volný krve nebo tekutiny .

Chirurgie může být nutné k léčbě psů s hemangiosarkom , protože odstraňuje hmoty a poskytuje dočasnou úlevu , i když nezvyšuje přežití . Jako klinické příznaky stávají přítomen ,rakovina se pravděpodobně již šíří po celém těle . Jak nemoc metastazuje , šance na přežití snižují .

Někteří pacienti jsou vhodnými kandidáty pro chemoterapii , která může prodloužit životnost až o 179 dnů . Nicméně , chemoterapie může představovat další riziko , a je třeba je považovat za . Ostatní protokoly jsou studovány a může být i naděje na účinnější léčbu hemangiosarkom .

Copyright © www.421948.com