Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Péče omaltské

Maltese je malé psí plemeno charakteristický svou dlouhou, hedvábnou bílou srstí . Malťané , které obvykle váží mezi 3-7 libra , se chová jakomilující , veselý a jemný společenský pes . Nicméně, tento jedinečný a inteligentní plemeno vyžaduje nějakou speciální péči.
Srst Údržba

rozlišující charakteristika maltézského psíka je jeho srst , která musí být kartáčovaný denně. Maltská majitel by měl také vana a suché šampon psa pravidelně , podle greatdogsite.com .

Některé maltské majitelé svázat vlasy na temeni hlavy psa do topknot . Je také běžné, že někteří majitelé snížit maltské Vlasy krátké "držet ho od dobývání příliš dlouhá a špinavá ," říká greatdogsite.com .

Majitel by měl také trim nadměrný růst ochlupení a kolem uší , stejně jako v vzrostlými vlasy mohou někdy vést k infekci.
Zdraví

Malťané je zdravé plemeno s menším počtem vlastních problémů, než jiné druhy psů. Je však náchylná k srdečnímu onemocnění , které se často vyskytují popsa je 10 let . Tyto problémy se srdcem jsou často léčitelné léky .

Malťané mohou také trpět stavem zvaným White Shaker syndrom ,onemocnění vyskytující se téměř výhradně v maltské plemene. White Shaker syndrom obvykle produkuje chvění po celém těle a může být výraznější , pokud je pes vzrušený. Veterinář může předepsat léky, jako jsou kortikosteroidy nebo benzodiazepiny k léčbě tohoto syndromu .

Malťané mohou získat zimnice a by se měli vyhnout vlhké prostředí . Mohou také zažívat nepříjemné pocity v horkém počasí a může se stát opálený po rozchodu vlasů .

Konečně , maltské mohou trpět problémy se zuby . Majitel psa by měl použít " prst zubní kartáček " vyrobený z měkkého materiálu, který jemně čistí psí zuby. Sušenky a hračky, které podporují zdravý chrup jsou prospěšné pro maltézského psíka . Veterinář by měl také pravidelně zkoumat psa zuby .
Krmení

dospělý Maltese obecně jíst 1/2 unce suchého krmiva pro psy na libru tělesné hmotnosti , i když aktivní pes bude jíst o něco více . Pes by měl normálně jíst jedno jídlo denně . Majitel by neměl dávat zbytky od stolu maltských , protože tento pes může trpět žaludeční nevolnost a zažívacími problémy a zvykání jíst kousky můžete také obrátit na psa do vybíravý jedlík .
Cvičení < br >

Malťané vyžaduje každodenní procházku , i když hra bude plnit hodně z jeho cvičení potřeb. Maltese , že nedostane každodenní chůze je " větší pravděpodobnost, že zobrazení problémy s chováním ," říká dogbreedinfo . Tento pes také má " dobré dovádění v bezpečném otevřeném prostoru off- vodítku , jako ve velké oplocené zahradě ," říká dogbreedinfo.com .

Copyright © www.421948.com