Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Jak zjistit, zdapes má rakovinu

Pokud je to chytil brzy , rakovina váš pes může být zacházeno spravedlivě úspěšně , což vám další roky se svým milovaným společníkem . Ale klíčem k zachycení rakoviny dostatečně včas, je sledování vašeho psa příznaky doma a být aktivní , jak dostat správné testy --- i když se příznaky zdají mírné. Pokud máte blízký vztah s oběma vašeho psa a váš veterinář , budete moci odhalit rakovinu včas.
Návod
Kontrola rakoviny Příznaky doma
1

Poznej svého psa normální a zdravé chování dobře, takže můžete okamžitě všimnete jakýchkoli změn chování . Dvě hlavní změny, které mohou signalizovat rakovinu jsou obecné letargie a odmítnutí účasti v již dříve užil aktivit.
2

Zkontrolujte, zda svého psa pečlivě hrudek na pravidelném základě. I když ne všechny kusy jsou rakovinné, a ne všechny karcinom vytváří hrudky, které můžete skutečně cítit a hrudky najdete na svého psa má potenciál být rakovinné.
3

Podívejte se na vředy , které se nehojí . Vředy pes by měl začít viditelně hojí během 24 hodin; pokud se tak nestane , i když je váš pes není k poškrábání nebo je žvýkání , musíte mít boláky přezkoumány.
4

Sledujte potravin a vody, příjem Vašeho psa . Pes s rakovinou často jí a pije méně než zdravého psa , a dokonce může být obtížné žvýkat nebo polykat . I když váš pes nemá rakovinu , to jsou známky toho, že něco není v pořádku .
5

Upozornění , pokud váš pes má nějaké potíže čeření , močení nebo dýchání . Obtížnost v žádné z těchto věcí může znamenat rakovinu a vždy označuje zdravotní problém .
6

Naplánovat návštěvu k veterináři , pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků , a být připraveni se podělit o své postřehy s veterinářem .
Získání testy na rakovinu u veterináře
7

Pořiďte si psa počáteční fyzickou zkoušku . V průběhu zkoušky , bude váš veterinář mít životní funkce vašeho psa a bude vyšetřovat některé z příznaků, které jste zaznamenali . Váš veterinář může doporučit další testy , pokud jepravděpodobné, že váš pes má rakovinu.

8

Žádost o vyšetření krve a moči , aby zjistili, zda jsou přítomny v obou těchto tělních tekutin rakovinné buňky . I když ne všechny nádory objeví v krvi nebo v moči , jedná se o poměrně neinvazivní metody zkoušení pro některých druhů rakoviny .
9

Získat rentgen nebo ultrazvuk , pokud váš veterinář se domnívá, váš pes může mít vnitřní nádory , Každá z těchto postupů umožní, aby vaše veterinář vidět nádory uvnitř těla Vašeho psa , i když ultrazvuk obsahuje úplnější obraz.
10

Pomocí CT nebo CAT ( počítal axiální tomografickou ) nebo MRI ( magnetická rezonance imaging) skenování , abyste získali lepší představu o potenciálu nádoru , a to zejména v případě, že diagnóza není z předchozích testů jasné. S některou z těchto dražších metod , můžete získat informace, které jsou jinak dostupné pouze prostřednictvím invazivními metodami .
11 < ​​p> Zeptejte se svého veterináře o cytologii , což je skupina buněk převzaty z vašeho psa s potřebou a zkoumal . I když to může znamenat, ženádor je zhoubný , pokud vzorových prací, některé vzorky obsahují pouze krev , kterádiagnóza nemůže být provedena .
12

Opt pro chirurgickou biopsii , pokud vy nebo váš veterinář se nachází nádor a chcete definitivní odpověď o tom, zda váš pes má rakovinu . To je nejpřesnější metoda diagnózy , ale je to také nejvíce invazivní.

Copyright © www.421948.com