Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Léčba kozy s mange Roztoči

Kozy může být náročné stvoření ke zvýšení a udržení . Mají ve zvyku vypadla z jejich příloh a jíst květinové a zeleninové zahrady , útočí na odpadkové koše a obecně se dostat do potíží. Ve vlhkém nebo vlhkém počasí , kozy jsou zvláště náchylné k onemocnění kůže , jako je svrabu . Svrab nastane, když roztoči přejít na kozy a hrabat se v kůži , kladení vajec a sání krve . Tento stav způsobuje intenzivní svědění a podráždění pokožky , a měl by být okamžitě ošetřena , aby jej z šíření.
Fakta

Mange u žádného zvířete, je vysoce nakažlivý . To mohou být předány nejen na jiné kozy , ale také na psy, kočky, krávy , ovce , koně a prasata . Některé typy svrabu může být také předán na člověka . Většina druhů svrabu jsou léčitelné s medikovaných promytí , jak je předepsáno veterinářem .
Symptomy

Příznaky svrabu se mírně liší v závislosti na typu svrab roztoče , ale obecně skládají z strupatá , šupinatá kožní léze , podráždění , vypadávání vlasů a možné ulcerace . Svrab stávky poprvé na kozí dolních končetin , šourku , vemene a mezi stehny , i když některé druhy svrabu také udeří hlavu kozy . Tento stav způsobuje intenzivní svědění.
Příprava pro léčbu

Při léčbě pro svrabu , je todobrý nápad začít holení postižených oblastí. To dává veterinář otevřený prostor pro přijímání kožní stěry správně diagnostikovat stav , a otevírá prostor pro snadnější a účinnější léčbu . Vzhledem k tomu, svrab roztočů se daří v teplých , vlhkých místech , to také otevírá kůže až po lepší cirkulaci .
Chemical Dip

Mange ošetří chemickým miticidní , která zabíjí roztoče a jejich jikry . Protože tato chemická dip je vysoce toxický , je k dispozici pouze na lékařský předpis od veterináře , po stanovení diagnózy svrabu . Zemědělci don ochranné masky , ochranné rukavice a ochranné brýle , a houbu dip nad jejich kozy , jak se zbavit svrabu . Tyto úpravy se opakují, dokud kožní stěry ukazují mrtvé roztoče místo ty živé . Léčba může trvat až 2 týdny , s tolik jako osm aplikací chemického dip.
Prevence

I když většina mange je léčitelná , je doporučeno , že zemědělci dělají, co mohou , aby se zabránilo reinfestations místo v závislosti na budoucích úprav. Pokud jsou kozy diagnostikován s prašivinou , přijmou veškerá povlečení ze stodoly a vypálit . Roztoči jsou vysoce nakažlivé a mohou šířit z kozy na kozí přes ložní prádlo, potravin a fyzický kontakt . Mnoho chovatelů také zapít zdi svých stodolách s bělidlem , protože roztoči může utřít na stěnu , kdy jsou kozy se snaží poškrábat se .

Copyright © www.421948.com