Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Psi jako domácí mazlíčky >> 

Kolik vrhů štěňat MůžeChihuahua mít ve své životnosti ?

" . Legálně Blond " Čivavy jsoudokonalým hračka plemeno , vzhledem kvyšší profil majitelů celebrity , včetně Paris Hilton a jejich vzhled ve filmech jako " Beverly Hills Chihuahua " a Čivava chov jelukrativní obchodní podnik pro některé lidi . Je velmi důležité, aby čivava chovatelů být dobře informováni o reprodukčních procesů a návyky psa , zejména pokud jde o počet vrhůona může mít ve svém životě . Základní fakta

Čivavy obou pohlaví žijí v průměru od 14 do 18 let,velmi dlouhá doba i pro malé psy . Otázka , kolik vrhů štěňatčivava může mít ve svém životě , závisí na několika faktorech . Čivavy ( jako mnoho jiných druhů psů ) může dosáhnout pohlavní dospělosti již šest měsíců , ale nejčastěji kolem jednoho roku věku . Také , stejně jako ostatní psi , mají dvě estrinní období za rok , kdy ženy jsou v říji a pářit se . Proto , teoreticky ,čivava mohla otěhotnětdodatdva vrhyročně , dokud není dost zdravý na to
Více Čivava reprodukce

Těhotenství velmi riskantní a potenciálně smrtící pro čivavy , protože jsou tato malá zvířata a nemůže pojmout velký vrh . Samice čivava může porodit až čtyři štěňata ve vrhu . Tyto čivava štěňata mohou vážit až 25 procent hmotnosti matky , mnohem více než v procentech pro větší psy . Takže , ženské čivavy zřídka mají několik vrhů v průběhu svého života , i když jsou chováni . Průměr je asi dva až tři vrhy za čivav používaných v chovu . Také čivavy často mají cesarean sekce , protožeproces zrození je takovýtlak na psa .

Štěňata

Čivava štěňata jsou neuvěřitelně malé , váží obvykle jen několik uncí po narození , a majitelé čivava se musí postarat , že matka není po porodu poškodit štěňata . Pro chovatele , péče o čivava štěňata a jejich matky může býtnamáhavý proces . Pokudžena má větší vrh ( čtyři nebo pět ) , budežena chtěla být zvýšené riziko zdravotních komplikací po porodu . Štěňata mohou potřebovat být láhev - krmil tak často, jak jednou za tři hodiny, pokudmatka nemůže produkovat dostatek mléka nebo nepřežije porod .
Chihuahua Chov

důvodu poptávka po čistokrevných psů , čivava chov lze poskytnout nějaké extra příjem pro ty, kteří jsou ochotni dělat práci . Nicméně , chov čivav ( zejména pro výstavách ), je velmi obtížné , neboťplemeno nemá mnoho jednotné vlastnosti - jiné než své malé velikosti - pro plemeno . Přesto ,zdravá čivava štěně se silnou , doloženého původu může snadno přinést mezi několika set dolarů .

Copyright © www.421948.com