Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Psi jako domácí mazlíčky >> 

Země , které jsou vyrobeny kupírování Nelegální

kupírování se odkazuje na postup ořezávání ucho zvířete . Nejčastěji se provádí u štěňat ve věku mezi čtyřmi a šesti měsíců, zahrnuje odstranění dvě třetiny ucha za použití anestetik . To je někdy popisována jako " dokování ", i když to podmínky mohou rovněž zahrnovat ořezávání ocas . Globální debata o kupírování uší je vytápěn a rozdělen . Lidé pro etické zacházení se zvířaty ( PETA ) , citovat jeho krutost , argumentovat, že ve většině případů kupírování je kosmetické , zatímcoAmerican Kennel Club ( AKC) uvádí, že zachovává " plemeno ráz . " V listopadu 2008 americký veterinárních léčivých Sdružení ( AVMA ) revidované svou politiku postavit se proti kosmetické související kupírování , a vyzval AKC ji odstranit z jejich "chovných standardů . " Evropa

Většina evropských zemí zakázal kupírování . V roce 1987 ,Evropská úmluva o ochraně zvířat v zájmovém chovu zakázáno " chirurgické operace pro účely změny vzhledu ", včetně kupírování uší a zkracování ocasů . Rakousko , Kypr , Řecko , Litva, Švédsko , Bulharsko, Rumunsko a Švýcarsko podepsaly a ratifikovaly Úmluvu bez výhrad . To byl také podepsán Belgie, České republiky , Dánska, Finska , Francie, Německa , Lucemburska a Portugalska , i když s výhradami, často týkající se lékařských výjimek . Jak Itálie a Nizozemsko podepsaly úmluvu bez ratifikací , což znamená, že v zásadě souhlasím , ale ještě zavázaly s podmínkami smlouvy . V roce 2007 , ve Velké Británii Kennel Club zakázáno psů s kupírovanýma ušima z účasti na výstavách .
Klipart Americe a Kanadě

když kupírování nebylo ve Spojených státech zakázáno mnozí veterináři odmítají provést postup . V roce 2009 Banfield Veterinární Group ,největší soukromě vlastněná veterinární praxe v USA , zakázala kosmetické kupírování ze svých postupů . Canadian Kennel Club opravňuje výstavu " nekupírovaných " psi na výstavách , ale podle kanadské federace humánní společnosti ( CFHS ) , kupírování zůstává z velké části v praxi . Kupírování je běžné v dogy , dobrmany a boxerů .
ZbytekSvět

V roce 2004 , Austrálie zakázala kupírování a zkracování ocasů , s výjimkou když hrál pod lékařským okolností veterinárním lékařem . To je v Novém Zélandu , Jižní Africe , Izraeli , Bolívii a na Panenských ostrovech také bylo zakázáno .

Copyright © www.421948.com