Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Psi jako domácí mazlíčky >> 

Štěně péče a co by neměli jíst

Uvedení nové štěně domů vyžaduje spoustu času a nějaké pečlivé plánování . První týdny života štěněte zahrnuje spoustu spánku , stravování a socializace , z nichž všechny jsou obvykle zpracovány matky . Je-lištěně a matka byly odděleny , že je nezbytné pro majitele poskytnout péči . Prvních pár měsíců jsou nezbytné při budování šťastný , zdravý vztah , a aby štěně funkční člena rodiny . Krmení

Většina štěňat bude trávit první čtyři-šesttýdnů kojení před přechodem na pevnou stravu . Když přijde čas vybrat suchým krmivem , je důležité najít ten, vyrobený speciálně pro štěňata . Pokud vaše štěně jevelké plemeno , nákup potravin určené pro velká plemena . Množství potravin se bude lišit , ale majitelé by se měli poradit s veterinářem , protože překrmování nebo po doplnění může přispět ke zdravotním problémům , zejména dysplazie kyčelního kloubu . Nalezení kvalitní jídlo je důležitý pro štěňata , protože jsou s větší pravděpodobností vyrobeny z kvalitních ingrediencí a mají více vyváženou stravu . Potraviny by měly být třikrát denně po dobu prvních tří měsíců , poté snížena na dvakrát denně . Rozdělte jídla na ranní a večerní krmení , bude to vyhnout se přejídání nebo potravin nudu . Štěňata , kteří se nudí s jejich jídlem nebo přejídání jsou více pravděpodobné, že problémy s nadváhou v pozdějším životě a stát se vybíravější jedlíci .
Školení

Dům výcvik štěně , může být dlouhodobý proces , a to vyžaduje trpělivost a obětavost od majitelů . Dům lámání může začít kdykoliv poštěně dosáhne pěti týdnech věku . Psi budou mít přirozený instinkt , aby se zabránilo znečištění jejich životního prostoru , který je ideální pro dům lámání . Vyvarujte se dávat jídlo ven, protože z tohoto instinktu , a pokud je tam jeden v poloze na nehody , které jeideálním místem pro umístění potraviny . Štěňátka by se měla vyjmout po jídle čas a po pitné vody . Dávejte pozor na štěně čichání kolem , protože to je obvykleznámkou toho, že je třeba jít . Pokud konzistence a chvála pravidelně dostávali , by měl být proces poměrně rychlý . Do týdne ,štěně by měl vědět, kam jít , když bude stále zapotřebíprogram, který může trvat několik týdnů .
Zdravotní péče

První očkování jedůležitou součástí zdravotní péče pro štěňata . Stejně jako u lidských dětí , které mohou pomoci při budování odolnosti vůči nemocem . Štěňátka by se měla dostat šanci vztekliny , stejně jako ochranu proti psince , hepatitidě , leptospiróze , Parainfluenza a parvovirus někdy mezi šesti a 16 týdnech věku . Tyto záběry by se měly opakovat každý rok , aby imunitu silný . V závislosti na oblasti bydliště , může být nezbytné další záběry pro koróny , Lymská borelióza , chovatelské stanice kašel a Giardia . Je důležité, aby štěňata mladší než pět měsíců před chovných stanic nebo jiných oblastech s množstvím psů , a oddělené nemocná zvířata , protože jsou nejvíce náchylné k onemocnění během této doby . Léčba , aby se zabránilo červy - heartworms , škrkavky a tasemnice - jsou vážné obavy o zdraví pro psy všech věkových kategorií . Ošetření jsou uvedeny ve formě tablet , a do značné míry záviset na hmotnosti . Tyto pilulky jsou obvykle uvedeny na měsíční bázi a jsou k dispozici prostřednictvím veterináře nebo v obchodech mazlíčka .
Potraviny je nutno se vyvarovat

Štěňata mají velmi citlivé zažívací ústrojí , a to je důležité, aby byly uvedeny správné výživy . Vyhněte se krmení lidé potraviny všeho druhu , protože to může přemoci systém a být příliš velký, aby se správně žvýkat . Chcete-li zachovat štěňátka zdravá , kvalitní krmiva určen speciálně pro ně jsou nezbytné . Čokoláda , ořechy , mléčné výrobky a alkohol jsou nebezpečné . Příznaky toxicity jsou letargie , zvracení , průjem , dýchací potíže a možná i smrt . Majitelé , kteří mají podezření toxicity by měl dostat svého psa k veterináři co nejdříve .

Copyright © www.421948.com