Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Exotická zvířata >> Ostatní Exotická zvířata >> 

Ohrožených zvířat : Delfíni

Zatímco delfíni nejsou prvními tvory Mnozí si myslí, jako ohrožený , tam jsou ve skutečnosti mnoho druhů delfínů v nebezpečí stávat se zaniklý . Toto je velmi kvůli nadměrnému rybolovu a ničení biotopů . Delfíni jsou důležité pro ekosystém , proto je důležité jak kvůli delfínem a pro životní prostředí , která jsou přijata opatření , aby se ujistil , že jsou chráněni . Indus říční delfín

sladkovodní Indus říční delfín , nebo " slepá " delfín , je druh nalezen v řece Indus , která protéká Indii, Číně a Pákistánu . Skutečnost, že tento delfín je slepý neníodstrašující pro přežití Dolphin , protožeřeka Indus je plná bahna a jílu , takže případné vize k ničemu .

Se pouze o 1000 ještě v existenci , Indus delfína je na mnoha seznamech ohrožených druhů , titul, který je jen tři kroky od zániku . Znečištění ve vodě , rybářských sítí , písčin , lov a pytláctví ,výstavba přehrad , zavlažování a olej , to vše přispělo k poklesu tohoto druhu . Organizace , jako je World Wildlife Fund for Nature ( WWF ) se zapojili do záchrany uvězněné Indus říční delfíny .
Ganges říční delfín

Ganges říční delfín se nachází v jižní Asie , a tam jsou méně než 2000 zbývá . Tento druh delfína se o poddruh South Asian říční delfín , ostatních poddruhů bytíIndus říční delfín . Gangy delfíni jsou ohroženy v důsledku znečištění , odstraňování říční vody a separace v důsledku říčních přehrad .Hector Dolphin

Hector delfín je druh nalezen v New Zélandu , který má populaci méně než 7,500 . Tento delfín je známo, že hrají s mořskými řasami v mělké vodě a foukat bubliny pro zábavu . Dolphin je rostoucí ohrožení je kvůli odvětví rybolovu v této oblasti , a další poruchy, jako je lodí a znečištění .

Existují čtyři různé skupiny tohoto delfína , které jsou umístěny po celém Severním a Jižním ostrově . Opatření, které byly s cílem zajistit ochranu zaoblené hřbetní - žebrované druhů uzavřením o rozloze rozsahu delfínů na outsidery a omezení rybolovu v této oblasti . Povědomí o ochraně zvířete je zvýšena o takových organizací jako WWF - Nový Zéland .
Delfína tuponosého

Irrawaddy delfín , nalezený v jihovýchodní Asii , se zhruba 6000 zbývá . Delfín má krátký zobák a kulatý obličej , jak protichůdný k více tradičním delfína . Delfín byl vložen do kategorie kriticky ohrožený kvůli rybolovu ,použití výbušnin chytat ryby ,chytat na delfína pro zábavu ve vodních zoologických zahradách , a ztrátu správné stanoviště v důsledku přehrad a jiných konstrukcí.
< br >

Copyright © www.421948.com