Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Exotická zvířata >> Ostatní Exotická zvířata >> 

Jaká nebezpečí Mádítě Dolphin Have

? Delfíni jsou jedním z nejinteligentnějších a zábavných druhů savců . Četné druhy žijí v hlavních světových moří a oceánů . Mohou být vždy spoléhat na to, zaujmout divoké zvěře - pozorovatele , jako je jejich přátelský , charismatický charakter . Bohužel divocí delfíni čelit rostoucímu počtu zdravotních hrozeb , často vinou člověka . Dětské delfíni přicházejí do světa, kde mají nejen bojovat s hrozbami přírodních přežití , ale i ty, způsobené lidskou činností . Predace

Všechny delfíni jsouterčem kořistí pro velké žraloky a kosatky . Riziko predace je jeden z důvodů, delfíni žijí ve velkých skupinách , protože může varovat navzájem potenciální problémy a zvýšit své šance na boj proti zpět ve velkých množstvích . Mladí delfíni jsou nejvíce zranitelní , protože jsou méně pravděpodobné, že bude moci dát do obrany a nemohou plavat tak rychle jako dospělí .
Znečištění

Člověk jenejvětší nebezpečí pro všechny delfíny , a to nejen mláďata . Dumping toxické chemické látky a odpadní látky do moře vede k velkému delfínů obětí . Znečišťující látky se dlouho rozkládají v životním prostředí a jsou absorbovány organismy , které zvířata výš v potravinovém řetězci jíst . Delfíni , v blízkosti vrcholu mořského potravního řetězce , absorbovat velké dávky toxinů z jíst kořist, která se živí na těchto organismů . Výsledky toxinů v tuk patří nižší reprodukční úspěch . Telata mohou také umírášíření toxinů z jejich matky .

Odloučení od matky

dítě delfín je velmi závislé na jeho matkou během prvních let z jeho života a intuitivně vyplývá ji kdekoli ona jde . Zdravotní sestry telete po dobu až 18 měsíců a pobyty po boku jeho matky pro asi šest let. Děti jsou křehké a nemohou se uživit by měly oddělit od své matky .
Uvízla

Mladí delfíni jsou často mezi obětí velkých , sotva viditelných unášených tenatových sítí , které dopravovat až vše v dohledu s cílem chytat velké hejna ryb . Ještě něco chytil se obvykle vyřazeny , ale někdy delfíni se v pasti pod vodou a zemřít . Telata také sirotci , jsou-li jejich matky chycen do sítě .
Zabit Rybáři

v některých oblastech delfíni jsou zabiti rybáři , kteří je vnímají jako konkurenci pro ryby, které chcete chytit . Na Faerských ostrovech lidé zabili velké množství pilotních velryb , druh delfína , tím corralling je do mělkých vodách , kde je možné chytit snadno a nakrájíme je až k jídlu , nebo odstranit z vody a nechat shnít .

v zajetí pro zábavu

Delfíni jsou velmi populární ve výkonu show zvířat . Oni často umírají nedlouho poté, co byl zajat , a ty, které žijí déle, mají tendenci se nudit , což vede ke stresu . Mladí delfíni nesou stresovaných matek nemají obvykle žijí dlouho , jako jejich matky , nemůže poskytnout péči, kterou potřebují .

Copyright © www.421948.com