Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> fretky >> Ferret zdraví >> 

Fretky a ušního svrabu

Fretky jsou náchylné k získání ušního svrabu ( Otodectes cynotis ) , protože mohou chytit ušní roztoče z několika dalších druhů zvířat v zájmovém chovu , v souladu s Sharon Varderclip , MVDr . Ušní roztoči , nazývané také ušní prašivina , způsobí, že fretka značnou bolest , může způsobit problémy s rovnováhou a může přispět k dalším infekcím . Ušní roztoči v fretky jsou léčitelné , ale jsou vysoce nakažlivé pro ostatní domácí zvířata , především kočky . Příčiny

Ušní roztoči cestovat z infikovaného zvířete na jiná zvířata . Ty lze nalézt v fretky , králíky, kočky a psy . Ale oni nežijí celý svůj život v fretky zvukovodu . Mohou žít v lůžkoviny , v jakékoli bytové textilie, nebo dokonce v oblečení lidí . Osoba, která se zabývá infikovaného zvířete by náhodou dopravit roztoče na zdravých zvířat , v souladu s Judith A. Bell , DVM , Ph.D.
Značky

Fretky se ušní roztoče napadení může dojít k poškrábání uši a kroutí hlavami mnohem častěji , než je obvyklé . Vosk může mít hnilobou nebo s kyselou vůni . Jejich ušní vosk se změní v barvě od světle hnědá až tmavě červená, tmavě hnědé nebo černé , někdy připomínající kávovou sedlinu . Fretky bude produkovat mnohem více ušního mazu , než je obvyklé , takže to může být vytékání od uší dolů po straně hlavy . PetMD konstatuje, že to může také obrátit na tlustou kůrou .
Mylná

Přestože ušní roztoči jsou běžné u fretek , nemělo by se předpokládat, že všechny ucho infekce vyrábějící svědění a nadměrné tmavý vosk jsoupříčinou roztoči . Další příčiny mohou být jiné druhy parazitů ,cizí předmět podal ve zvukovodu , nebo bakteriální infekce ucha . Každá fretka s uchem problémů by měla být přijata k veterináři pro správnou diagnózu . Vzorek ušního mazu je třeba zkoumat pod mikroskopem s cílem nalézt roztoče nebo jiné příčiny ušních problémů fretky .
Léčba

Ferret ušní roztoči jsou vzhledem kapky nebo masti vyrobené s insekticidy ivermectin , rotenon nebo pyrethrinů . Vzhledem k tomu, ušní roztoči jsou tak vysoce nakažlivé , všechny ostatní domácí zvířata v domácnosti by měli být léčeni pro roztoče , zda vykazují známky , nebo ne . Ložní prádlo fretky a veškeré látkové hračky by měly být prány a všechny koberce nebo nábytek vysát často . Manipulaci s fretka Každý by měl před dotykem jiné zvíře umýt ruce . Pokudfretka dostane sekundární infekce v důsledku škrábání , pak může potřebovat antibiotika .
Odborné poradenství

Fretky nenávidí dostat kapky do uší . Budou kroutí hlavami ihned po získání kapky , které se rozptýlí lék všude kromě uvnitř jejich uší . Občerstvení může pomoci odvrátit fretku z zavrtěl hlavou . Po umístění kapek , zavřete uši a masírujte vnější ucho lehce k ​​lebce . To je potřeba udělat několik sekund , abyléky potopit do ucha .

Copyright © www.421948.com