Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> fretky >> V souvislosti s Fretky >> 

Bezpečnostní Problémy lidí s Fretky

Roztomilé a roztomilý , fretky mohou dělat velké domácí zvířata pro dospělé - up rodin , ale nejsou vhodné pro děti do 12 let . Za psy a kočky , fretky jsou americká třetí nejpopulárnější Uncaged pet , a s průměrnou očekávanou délkou života osmi do 10 let , se může ukázat jako velký závazek . Jako domácí zvířata , vyžadují pololetní veterináře návštěvy , stejně jako speciální jídlo a záběry . Bez ohledu na to, jak se o ně dobře postaráno , můžete chovu fretky stále riskantní pro jejich vlastníků . Bites

Stejně jako u většiny domácích mazlíčků , když fretky jsou nervózní nebo hravý , mohou utlumit nebo kousat jejich obslužné rutiny . Většina kousnutí nejsou závažné a zřídka zlomit kůži . Zkušenosti mohou být překvapující pro lidi, kteří nevědí, nebo pochopit chování fretku je . Stejně jako u jiných kousnutí , infekceobavy a všechny rány by měly být vyčištěny a kryty , dokud se to nezahojí. Pokud sefretka se objeví zdravá , navštívit lékaře, pokud bolest , zarudnutí nebo otok začíná v místě kousnutí . Pokud sezvíře objeví nemocný , ihned navštivte lékaře , aby se vzteklina vyloučit . Testy a očkování by mělo být co nejdříve .
Nachlazení a chřipky

Fretky mohou smlouvu stejné typy nachlazení a chřipky jako jejich lidské pečovatele a bude mít stejné příznaky . Ucpaný nos , slzení očí , kýchání a kašel jsou všechny běžné a lze vyzvednout každý, kdo zpracovává zvíře . Pokud rodinní příslušníci nejsou nemocní , vyhněte se kontaktu s zájmovém chovu fretky co nejvíce . Obecněfretka nepotřebuje léčbu příznaky podobné chřipce , ale musí být hydratovaná a mimo průvan . Majitelé a manipulátory by dobře před a po manipulaci s potenciálně nemocné fretky umýt ruce .
Giardia

vysoce nakažlivá z člověka na člověka , kočky , psy a fretky , Giardia je kontaktováni prostřednictvím kontaminované výkaly . Běžné příznaky zahrnují gastrointestinální obtíže , vředy , únava a hubnutí . Příznaky se liší od člověka k člověku . Zabránit šíření nemoci tím, dezinfekci všech povrchů bakterie mohly mít kontakt s . Fretky mohou být léčeny antibiotiky pro člověka a /nebo pasty Wormer .

Copyright © www.421948.com