Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Koně >> Jízda na krmení >> 

Tráva Kolika

Kdyžkůň dostane koliku , snaží se zjistit, co způsobilo to může býtobrovská pomoc k veterináři , který zachází koně . Jako majitelé či správců koně , musíme se držet deník o tom, co krmíme naše koně a to, co oni jsou vystaveni . Sebemenší změna koně stravy může způsobit koliku . Pozadí

Colic je bolest nebo nepříjemný pocit v koňském břiše . Vzhledem k tomu,kůň je schopen opakovat , musí se spoléhat na jejich žaludek zpracovat všechno, co konzumoval . Změna stravy vašeho koně najednou může způsobit jeho trávicí trakt reagovat . Někdy sekůň dostane koliku z plynu , nebo jejich žaludek bude kroutit , nebo něco, co by se mohlo stát dopad v trávicím systému .
Příčina

Tráva kolika obecně se děje v jarní čas , když se objeví nový , svěží , zelená tráva . Tato tráva je plná cukru a bohaté . Koně milují tuto trávu a často ne přestat jíst to . Budou se cpou se plně této trávy a , stejně jako lidé jíst příliš mnoho cukroví , to sladké nová tráva může způsobit bolesti břicha u koně .

Typy Grass Kolika
< br >

Grass kolika může být jen plyn , kde se koně žaludek se stává zvlášť citlivé na sladké trávy a buduje další plyn , aby se pokusili ji strávit . Zaklínění může dojít , pokud je tráva velmi jemné , s ne moc hrubý materiál , aby se zasadila trávu přes , a v případě, že kůň se nebere v dostatečném množství vody , aby také pomoci pohybovat trávu . Zaklínění může být také problém s jemnou seno . Koně potřebují vlákniny a hrubší materiál smíchaný v pomoci pohybovat vše prostřednictvím svých střevech .
Značky

Známky trávy kolikou bude se jednat o příznaky bolesti . Kůň se začne potit , podívat se na své břicho , lehnout , zkuste se vrátit , zvednout svůj ret hodně a tlapu na zem . Pokud je váš kůň je vleže a válcování , musíte ho okamžitě vstát a začít ho chodit . Nechcetekoně vrátit , protože plyn a impactions lze snadno vyléčit , ale valivý způsobížaludku nebo střeva kroutit . To může být velmi bolestivé pro koně , velmi nákladné léčbě a může být i smrtelný .
Léky

Pokud zjistíte, že příznaky koliky , kromě toho, ujistěte se, že kůň pobyty a chůze ,injekce Banamine je váš další krok . Pokud nemáte Banamine , bude Bute fungovat stejně dobře . Oba jsou formy protizánětlivé léky proti bolesti . Banamine jelepší používat , protože to nemá vliv na koně žaludek jakýmkoliv způsobem .
Veterinář

ihned volejte svého veterináře . Řekněte jim, každý symptom , přesně to, co jste udělali , aby jí pomohl , a budou i nadále , aby vám pomohl odtud . S trávou koliky , obecněveterinář bude poslouchat střeva a doufal, že se dozví známky pohybu , případně dát více Banamine v případě potřeby a trubice svého koně s olejem pomoci pohybovat trávu přes střeva . Pokud si myslí, že je to nutné , budou také dělat rektální vyšetření svého koně , aby zjistili, zdastřeva nebo střeva je zkroucený .

Copyright © www.421948.com