Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Koně >> Jízda na zahradu >> 

Jak to udělat koní Akupresura

Akupresura je je forma akupunktury , ale tlak se nanáší prsty a ruce místo jehel . Lidé mají prospěch z teze praktik po tisíce let , ale koňský akupresura získává uznání . Výkonnostní koně mohou trpět stresem způsobeným odvoz a soutěží . Špatně padnoucí sedla , špatné konformace ( stavba těla ) , nesymetrické jezdci nebo nesprávně zdobené nebo obuté kopyta může způsobit svalovou únavu a bolestivost . Provedení akupresury na koních pomáhá zmírnit tyto problémy , stejně jako odstranění toxinů , posílení imunitního systému , zvýšení krevní oběh , zlepšují pružnost a zlepšit metabolismus . Mnoho koní zkušenosti označený odpočinek během tohoto procesu , a mnozí majitelé hlásí silnější pouto mezi koněm a jezdcem později . Návod
Hledání tlakových bodů
1

Vyberte si klidné místo k práci na koně . Kůň by měl být v klidu a pohodlí . Nejenom, že to zvýší výhody akupresury , alestojí kůň je snazší pracovat na než jeden pohybující se kolem . Kromě toho, že je lépe vidět reakce na jednotlivé cílové oblasti .
2

Vyhledejte příslušný akupresurní bod . Tradiční čínská medicína praktici nachází energetické toky v těle tzv. meridiánů nebo orgánů kanály . Podél těchto meridiánů let jsou akupresurní body . Existuje mnoho grafy a knihy k dispozici, které přesně a snadno zobrazit tyto body . Pokudkůň je známo, že bolest v určité oblasti , začněte v tomto tlakovém bodě .
3

Použití více prstů nebo dlaně vaší ruky , jemně zatlačte dolů pomalu . Mějte stálý mírný tlak na zhrubaminutu, dokudkůň je pohodlné s dotyk . Jakmilekůň zdá v pohodě , začne jemně krouživými pohyby stimuluje pokožku a tkáně . Rostlinné prsty pevně a přitom kruhy , nemají klouzat přes nebo kolem vlasů . Pokračujte masážní pohyb po dobu tří až 10 minut .
4

Dávejte pozor na příznaky nepohodlí . Příznaky bolesti nebo citlivost může zahrnovat držení dechu , hlava zvedání , pohyb pryč od tlaku , hrabání nebo jednající úzkostlivý . Pokud se některý z těchto příznaků jsou pozorovány klid krouživými pohyby , snížení tlaku a udržovat mírný tlak v tomto bodě .
5

Přepínání mezi pomalé kroužení a stálým tlakem s polštářky prstů . Steady tlak může nahradit kroužení v případě, že kůň je nepříjemné s pohybem . Kůň bude diktovat, jak dlouho můžete zůstat v každém bodě . Hluboké dýchání , zavřenýma očima askloněnou hlavou jsou příznaky klidu a přijetí . Delší pobyt v místě, obvykle způsobí hlubší relaxaci , ale i poté, kdy došlo potěšení , někteří koně mohou být neklidné po několika minutách . Odstraňte tlak a přejít k dalšímu bodu .
6

Vyhněte se oblasti s nedávným poškozením měkkých tkání nebo typu zranění . Drž se dál od masírovat přes kosti . Některé tlakové body se nacházejí v blízkosti kosti . Příliš velký tlak aplikován na kost může způsobit bolest a dokonce i modřiny .

Copyright © www.421948.com