Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> pet Fish >> akvária >> 

Jak se akvárium regulátoru teploty práci ?

Tropické ryby vyžadují specifický , úzký rozsah teploty vody přežít . Pro milovníky tropických akvarijních ,regulátor teploty , který automaticky udržuje teplotu akváriu je voda v určeném rozsahu , jeužitečný kus zařízení . Zatímco regulátory teploty nejsou stoprocentní ,regulátor teploty vysoké kvality může pomocimajitel akvárium aby se životní prostředí zdravé a bez stresu živobytí pro Sunbelt plavce . Teplota v tropické nádrže

tropické ryby akvárium musí být udržována v rozpětí mezi 72 a 84 stupňů Fahrenheita poskytnout vhodné prostředí . I když tento rozsah teplot se zdá poskytovat určitou volnost , některé ryby vyžadují extrémně úzký rozsah 75 až 77 stupňů . Ryby vystavena teplotám , které nejsou vhodné pro jejich druhu , a ryby , které zažívají rychlý kolísání teploty , bude fyzicky zdůraznil . Namáhané ryby onemocní a může případně zemřít .
Ohřívač vody

ohřívač vody udržuje teplotu na požadované úrovni podle druhů ryb , kteří mají bydliště v nádrži . Většina ohřívače akvária mají regulátory teploty zabudovaný Tyto regulátory obvykle podobu knoflíku nebo jiný výběr zařízení umístěné na regulátoru části ohřívače . Mnoho ohřívače vody mají vestavěný teploměr , který umožňujevlastník akvárium zjistit teplotu vody na první pohled . Velikost nádrže určuje doporučený příkon topného tělesa .
Regulátor teploty

regulátor teploty není nic jiného než termostatem . Termostat se může skládat z rtuti obsažené ve skleněné trubici , stejně jako teploměry maminku - nebo tlamy - maw - použitý . Bez ohledu na to , jaký typ termostatu vaše jednotka používá , když stoupne okolní teplota vody je teplo způsobuje, že rtuť rozšířit v rámci ponoření trubice . Jakortuť rozšiřuje dolů trubice , tím dále konec kapek trubek , uzavírací kontakty a zavírat termostatický ventil . Tato poloha je označována jako " uzavřené poloze . " Jeteplota se ochladí ,rtuť zálohovat trubice . Tento proces se uzavře opačný sadu kontaktů při otevřenídruhé , působit na topný okruh , aby znovu zapněte . Tato pozice je odkazoval se na jako "otevřené" poloze .
Regulátor teploty Problémy a jejich řešení

Ne všechny termostaty jsou vyrobeny se stejnou péčí . V době , budelevná topení akvárium uvíznou otevřené nebo zavřené . Pokud je termostat drží v otevřené poloze , sevoda začne ztrácet teplo . Docela často , může to způsobit, že teplota , aby se dostatečné k udržení ideální prostředí pro tropické ryby , což ryby , aby se stal zdůraznit . Celým

ohřívač uvízl v uzavřené poloze , na druhé straně ,voda bude příliš horko . V takovém případě , se ryby zemřou z jednoho ze dvou možných příčin : Za prvé , mohou podlehnout vlivem teploty . Za druhé , nemusí mít dostatek kyslíku ve vodě , které jim umožní žít . Vedení druhý teploměr do vody zajišťujefail - safe : Zkontrolujte, zda je každý den v době krmení porovnat teploty a v případě potřeby přijmout rychlá opatření k nápravě . Denně nahlédnout na teplotě by mohlo být dost zachránit životy své ryby v případě poruchy regulátoru teploty .

Copyright © www.421948.com