Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> pet Fish >> ryby zdraví >> 

Bradavice na zlaté rybky a koi

Zlatá rybka a koi jsou často nazývány pondfish , protože jsou dvě populární plemena často si koupili společně obývat zahradě , která je rezidentem , nebo dekorativní domu rybník . Jako živé bytosti , nicméně, oni jsou náchylní k nemocem , které mohou zamořit rybník , pokud to není řádně vyčistit nebo sodovkou . Časté onemocnění, které vede k tvorbě bradavic -jako vředy na ryby je známá jako kapr neštovice nebo Lymphocystis . O

Carp neštovice vyplývá z infekce virem herpes . Pokud se úlovky ryb kapr neštovice , není obvykle fatální , jako bradavice a virus samy o sobě nejsou smrtelné . Umístění bradavic , které se vyvíjejí z viru , ale může způsobit nepohodlí pro ryby , pokud u nich projeví na dostatečně velkou plochu , jako je žeber nebo žáber . Virus, který způsobuje kapra neštovice se snadno přenáší mezi rybami , tak přelidnění způsobí, že se rozšíří na další ryby v jezírku .
Symptomy

Tento virus způsobuje bradavice , aby tvoří na vnější váhy a žábrách rybniční ryby . Tyto bradavice vypadají jako malé kuličky z vosku . Po několika týdnech , by měl bradavice snížení velikosti , pokudryby je stále z trvalé příliš mnoho stresu na životní prostředí , jako je náhlé výkyvy v rybniční vody pH , zasolení nebo kovů .

Léčba < br >

virus herpes bohužel zůstává s rybami po celý zbytek svého života , jakmile se chytil . Proto , peeling bradavice pryč šupin ryb nenídlouhodobé řešení, k léčení kaprů neštovice . Místo toho ,prostředí, ve kterém ryby životy musí být ošetřena způsobem odstranit virus . Je-livoda již není filtrován , spusťte celistvost rybniční vody přes filtrační systém odstranit všechny fyzické shluky potravin nebo nečistoty , na které se můževirus žít a uživit . To také může být nezbytné k dezinfekci vody pomocí UV filtrační systém nebo chlor šok .
Prevence

Aby se zabránilo šíření kapra neštovice , ne overpopulate vaše jezírko s rybami . Ujistěte se, že máte dostatek prostoru pro koupání bez kontaktu s jinými rybami . Udržujte pH vašeho jezírka regulované kolem 7 . Náhlé výkyvy v pH může způsobit stres pro ryby , které se oslabit jeho imunitní systém a dělat to více citlivý na smluvní viru . Hlavním zdrojem herpes viru na rybniční ryby , které již vlastníte , jezavedení již nemocné ryby do nového prostředí . Při nákupu Vašeho nového zlaté rybky nebo koi , vyžádá od předchozího vlastníka , pokud jste někdy byly pozorovány žádné příznaky kapra neštovice .

Copyright © www.421948.com