Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> pet Fish >> ryby zdraví >> 

Ryby Mox & Sinus infekce

Antibiotika jsouvšudypřítomné třída léky používané k léčbě bakteriálních infekcí u všech obratlovců , z ryb na lidi. Lidé a zvířata používají mnoho paralelních léků , někdy i za stejným účelem a ve srovnatelných dávkách . Fish Mox , například , je250 mg kapsle amoxicilinu ,antibiotika k dispozici ve stejném dávkování pro lidi . Zdá se rozumné ušetřit cestu do ordinace a léčbě infekce vedlejších nosních dutin levně , ale odborníci říkají, že to nemusí býtnejlepší nápad . Fakta

Fish Mox jeznačka formě amoxicilinu , že Thomas Laboratoře Tolleson , Arizona , dělá pro použití v domácích akváriích . Podle výrobce Fish Mox působí proti pathogentic bakterií, které mají vliv na okrasné ryby , a může být použit k léčbě infikovaných oči , pop - oko , ploutvemi nebo ocas hnilobu , kožní ulcerace , Columnaris onemocnění a tenatové onemocnění . Jedna kapsle obsahuje 250 mg amoxicilinu , aby se rozpuštěné do akvária --- jednu kapsli na každých 10 litrů vody . Thomas laboratoře výslovně uvádí, že ryby Mox je pro akvarijní použití a není určen pro použití s jinými zvířaty nebo lidmi .

Amoxicilinu

amoxicilinu pro dospělého člověka je k dispozici v kapslích , tablety nebo v prášku se rozpustí . Je také přichází v suspenzi pro děti . Amoxicilin je součástí penicilinu rodiny antibiotik , a může způsobit závažné alergické reakce .
Sinus infekce

sinus infekce je jedním z mnoha běžných podmínek lékařů léčbě antibiotiky , jako je amoxicilin . Když solný nosní spreje a zavlažovací systémy, over-the -counter sliznice a proti bolesti , jako je paracetamol a ibuprofen nestačí ,bakteriální infekce , může býtviníkem . Stejně jako u jiných léků , pacienti by měli dodržovat pokyny lékaře přesně , pokračovat v užívání léku v plné lhůtě , i když příznaky zmizí , a ne brát léky na jinou podmínku , bez ohledu na to , jak podobné příznaky mohou být .


Expert Insight

Fish Mox je amoxicilin , akapsle je dodáván v dávce , která by mohla vyústit v lidských požadavků . Někteří lidé jdou do pet obchody nebo on-line na nákup Fish MOX , což je levnější než lidské antibiotik ( zvláště pro ty, kteří nemají zdravotní pojištění ) a nevyžaduje lékařský předpis . Veterinární léky , ale nejsou tak rafinované , jako jsou formulovány pro člověka . Podle lékařů ,riziko nežádoucích účinků je vyšší než u přísněji kontrolované amoxicilinu pro lidi . I když by teoreticky mohlo léčit infekce vedlejších nosních dutin s rybami Mox , odborníci , jako například Don Klingborg , DVM , proděkan veřejných programů na University of California v Davis School of Veterinary Medicine , doporučujeme proti ní .
Řešení

Člověk v tísni antibiotik mohou navštívit zdarma nebo za sníženou cenu kliniku , kde můželékař předepsat amoxicilin za nízké nebo žádné náklady . Některé z větších lékárenských řetězců , jako jsou Krkonoše Potraviny a Publix , nabízí zdarma 14-denní přísun některých generických antibiotik , jako je amoxicilin .

Copyright © www.421948.com