Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> pet Fish >> Mořské ryby >> 

Typy vlhkoměry

vlhkoměr jenezbytnou součástí akvária zařízení pro fishkeepers . Hustoměr je zařízení, které měří slanost nebo specifické hmotnosti vody . Jedná se o technický způsob, jak říkat " kolik soli je ve vodě . " Tato informace je důležitá pro mořské kutily mořských ryb se používají velmi konstantní slanost a není dobře reagovat na změny hladin solí . Ve stejné době , pokročilé sladkovodní aquarists najít hustoměry užitečné pro zvýšení artemie jako krmivo pro ryby , nebo při přípravě nádrže pro brakické ryb . Plovoucí Hustoměr

Jedná se o nejstarší typ hustoměru . Malé znaky na bocích odpovídají slanosti nádrže . Chcete-li číst tanku slanost , tento typ hustoměru je umístěn uvnitř akvária . Hustoměr se vyrovnat se s vodorysce na značku pro cisterny slanosti . To je častonejlevnější typ hustoměru . Nicméně, to je esteticky nepotěší a některé větší ryby mohou zkusit jíst . Je také ztrácí přesnost v průběhu času .
Needle Hustoměr

Tento typ hustoměru působí mimo akvárium . Jezřejmé, box s velkým plastovým " jehly " uvnitř , a odstupňované řady značených salinity . Box se naplní vodou na vodorysce ajehla bude plavat , dokud se poukazuje na slanosti . Je o něco dražší než plovoucí hustoměru , ale je jednodušší číst a používat . Při použití tohoto typu hustoměru , měli byste klepněte na pole po vyplnění to , abyste odstranili všechny vzduchové bubliny , které by mohly být změnou hodnoty . Stejně jako plovoucí hustoměru , to se stává méně přesné s časem .
Vedení Hustoměr

Toto jenejnovější verze hustoměru . Používá vodivosti sondy k měření salinity vody. U některých modelů , je sonda v nádrži kontinuálně a v jiných je umístěn pouze v akváriu při testování vody . Všechny verze mají digitální odečet . Jedná se o nejpřesnější a hustoměr snadný-k- použití , ale je takénejdražší , často stojí více než sto dolarů , zatímco ostatní typy hustoměry jsou obvykle pod patnáct dolarů . Nicméně , vodivost hustoměry často trvat déle, než více primitivní hustoměry, které se stávají méně přesné v průběhu času .
Refraktometr

refraktometr je další nástroj pro měření slanost . Místo měření hustoty vody přímo jako jehly nebo plovoucí hustoměry , nebo vodivostí , jako je digitální hustoměry , měří slanost pomocí optických vlastností vodoprávního ukázkové . To je často viděn ve vědeckých laboratořích , než akvarijních nabídky obchodů , ale je srovnatelný s digitální hustoměr na přesnost a snadnost použití . Bohužel , to je také srovnatelná cena pro digitální hustoměr . To je také odolnější než plovoucí nebo jehly hustoměry .

Copyright © www.421948.com