Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> pet Fish >> Druhy ryb >> 

Životnost Papoušek cichlid

Rodina Cichlidae jenejvětší skupinu sladkovodních ryb , a obsahuje některé z nejznámějších druhů v akvaristiky , včetně terčovce , skaláry a papouška cichlids.There jsou dvě přírodní druhy papoušků cichlid , které lze nalézt v Jižní a Střední Americe , ale častější v akvaristiky jeumělý hybrid známý jako krev papoušek cichlid . Parrot cichlid můžete přidat jasný splash barev vašeho tanku , a pokud vám záleží na ně správně , budou žít dlouhý , zdravý život . Parrot Cichlid Fakta

Zatímco mnoho akvarijních fandové jsou obeznámeni s krví papoušek cichlid , mnozí si neuvědomují, že tento druh se přirozeně nevyskytuje . Oba skutečný papoušek druhů cichlid jsou Hoplarchus Psittacus a Hypsophrys nicaraguensis , ačkoli latter je více obyčejně volalNikaragua cichlid . Pravda papoušek cichlidy jsou poměrně vzácné v akvaristiky , alekrev papoušek cichlid je široce dostupné , známý pro jeho hluboké červeno- oranžovou barvou a výraznou zobák - jako tvar svého obličeje . Vzhledem k tomu , že jsou umělá druhy , krev papoušek cichlidy nemá žádný vědecký název . Tyto ryby byli chováni s jinými druhy vytvářet barevné varianty , jako jsou fialové srdce parrot cichlid a žvýkačky papoušek cichlid .
Průměrná délka života

Hoplarchus Psittacus , nebo pravda papoušek cichlid , může žít až 10 let v zajetí . Některé vzorky , nicméně , je známo, že žije více než 15 let. Podobně , Hypsophrys nicaraguensis , neboNikaragua cichlid , obvykle žijí mezi 10 a 15 lety , ačkoli některé vzorky žijí déle . Krev papoušek cichlid má podobnou délku života kolem 10 let. Tato životnost je běžné u cichlid - . Zejména u některé z větších druhů
Maximalizace Životnost

Nejlepší způsob, jak maximalizovat životnost papoušek cichlid je zachovat zdravé životní prostředí nádrže a krmit ryby a výživnou stravu . Většina papoušek cichlid daří v pH v blízkosti neutrální , ačkoli oni mohou tolerovat mírně nižší úrovně kolem 6,0 nebo 6,5 . Ideální teplota pro papouška cichlid nádrže je v rozmezí od 72 do 80 stupňů Celsia , i když Hoplarchus Psittacus mají tendenci se daří v mírně vyšší teploty . Zdravá strava pro papouška cichlidy by měl obsahovat strava vysoce kvalitních cichlid vločky nebo pelety doplněný živými nebo mražených potravin , jako jsou larvy pakomárů , skrčka solného roztoku , mušle a zeleniny, které obsahují zbledl salát nebo cuketu .

Tipy pro péči

Vzhledem k tomu , že dvě přírodní druhy papoušků cichlid pocházejí z různých přírodních stanovišť , je moudré , aby uspokojit vodní parametry vašeho tanku se na jednotlivé druhy , které chcete pěstovat . Tank exempláře odchované pravděpodobně tolerovat širší škálu podmínek, nádrže , než odchycených ve volné přírodě exempláře a umělých druhy, jako například krev papoušek cichlid jsounejvíce tolerantní . Chcete-li zachovat kvalitu vody v nádrži vysoké , vyhnout se překrmování svého papouška cichlidy a provádět týdenní výměnu vody mezi 10 a 20 procent objemu nádrže .

Copyright © www.421948.com