Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> ptactvo >> krmení ptáků

Co je dobré Snack pro africké Gray

?Africký papoušek šedý je jedním z nejoblíbenějších pet papoušci . Tento šedý pták , s výraznými červenými ocasní peří , je ceněna pro svou schopnost mluvit a napodobovat zvuky . Africký šedý papoušek Alex proslavil studií Dr. Irene Pepperberg , který prokázal , žepták byl schopen nejen napodobování , ale také uvažování a řešení problémů . Tyto úžasné ptáci vyžadují zvláštní pozornost a péči , zejména pokud jde o stravu . Dieta

Africký šedý papoušek má velmi specifické stravovací potřeby . Nevhodné stravy může mít za následek špatné tvrzeného ptáka ve špatném zdravotním stavu . Potravinářské pelety jsou obvyklezákladem papouška stravy , ale ovoce , zelenina , obilí a proteiny mohou být přidány . Přibližně tři čtvrtiny z ptačí stravy by měly být peletováno jídlo a proteinů , zatímco druhá čtvrtina by se měl skládat z ovoce a zeleniny . Listová zelenina , jako je kapusta a špenát , může být prospěšné , protože může pomoci zabránit nedostatku vápníku .
Nové potraviny

Většina ovoce a zelenina mohou být nabídnuty váš africký papoušek šedý . Trik je v tom dostat papouška , aby se nové potraviny . Africký šedý papoušek může mít intelekt 5 -letý člověk , ale má temperment batolete a nebudou ochotni akceptovat nové potraviny . Proto je důležité , aby zavedení nové potraviny do svého ptáka v raném věku .

Toxické potraviny

Zatímco váš papoušek ocení nejvíce ovoce a zeleniny , z nichž některé potraviny jsou toxické pro papoušky . Syrové , sušené fazole obsahují jed, který může být fatální pro papoušky . Jámy ovoce - včetně jablka, třešně, broskve a meruňky - obsahují kyanid . Avokádo , čokoláda a rebarbory ​​jsou také velmi toxický a nikdy by neměly být uvedeny na afrických papoušků šedých .
Zachází

Dobré dárky pro vaše africké šedá papoušek jsou také výživné potraviny . Sladké brambory , mrkev , dýně a okurky dělají dobré dárky . Kromě toho , listová zelenina , jako je špenát , kapusta a listovým salátem , může být nabídnuta . Bobule , mango , jablka , melouny , kiwi a papáji také mohou být použity jako dárky pro vaše africké šedá papoušek .

Copyright © cs.xzhbc.com