Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> ptactvo >> krmení ptáků

Andulku dieta

Andulky - také známý jako papoušků , shell papoušků , trylkování travní papoušky a andulky - jsou malé papoušky domorodce do Austrálie . Když chovaných jako domácí zvířata , andulky potřebují pestrou stravu, která napodobuje potraviny vyskytují ve volné přírodě . Nabídka kompletní semen , pelet, ovoce, doplňků stravy a pitné vody se zvyšuje šanci andulku na adrese žijící mimo svou osmi - až 10 - letou životnost . Balené potraviny

Zvolte malých balení andulek osiva směsí pro nejčerstvějších možností semen . Semeno v zásobnících pro volně ložené může být nákladově efektivní, ale jsou často zastaralá , prolezlý chybami a zřídka dezinfikují . Vyhněte se balené potraviny s výkrm plniva, jako je loupaná oves . Pelety na bázi andulky diety jsou méně výkrm než osivo a nabídnout kompletní výživu . Zpracovány strava je zcela spotřební materiál , na rozdíl od semen stravy s zbylé slupky . Grit by také měla být nabídnuta pomoc při trávení .
Fresh Foods

zdravá strava zahrnuje také denní nabídku čerstvých , nakrájené ovoce a zeleniny . Andulky , které žijí ze semen jen diety často trpí nedostatky vitamínů A . Nevařené špenát , bok choy , drcené mrkev , růžičky brokolice , hrášek , citrusové plody , banány , jahody a plněné jablko kusy dává andulku přírodní zdroje vitamínů a živin . Sépiové kosti , minerální blok a vápníku žvýká nabízejí další živiny pro zvířata v zájmovém andulky a jemným způsobem na ně podat zobáky . Čerstvý , chladný voda by měla být nabízena denně .

Extra

zachází , různé druhy stravy našich andulek , ale měla by být krmena pouze jednou za dva měsíce , aby se zabránilo nežádoucímu přibývání na váze . Patří mezi ně stříkací proso , semeno zvony a semen na bázi zacházet hole . Chcete-li zachovat pet andulku zdravé , přidávat vitaminové a minerální doplňky do vody nebo zásobování potravinami . Tato přidaná boost je obzvláště prospěšné pro imunitní systém ptáka v dobách stresu .
Příprava

důkladně umýt čerstvé ovoce a zeleninu , které nabízí k andulkám odstranit všechny pesticidy nebo vosky aplikován na pěstitelů nebo obchodu s potravinami . Pokud je to možné , koupit biopotraviny . Chop všechny potraviny na malé , hrachu - velikosti sousta . Silné pletí zachází , jako jsou banány a pomeranče , by měly být otevřené. Zlikvidujte všechny kameny , jámy , semena a stonky před krmením je na ptáka . Popták se těší čerstvé potraviny po dobu několika hodin , vyjměte je , aby se zabránilo požití zkažených potravin .
Opatření

I když se zdá, že jako člen rodina , může andulky nesnáší některé pamlsky lidé baví . Čokoláda , alkohol , zpracované jídla lehkého jídla ( hranolky , bonbony ) , kofein a soda můžepták velmi nemocný , a dokonce způsobit smrt . Ostatní potraviny , aby se zabránilo zahrnuje sušené ovoce , avokádo, chřest , lilek , zelí , syrové brambory , rebarboru a mléko .

Copyright © cs.xzhbc.com