Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> ptactvo >> krmení ptáků

Jak krmit první den Parrot Chicks

Přestože většina aviculturists raději nechat papouška kuřat s mateřskými ptáky , dokud mají 2 až 3 týdny , je někdy nutné zvýšit děti od dne, kdy se vylíhnout . Dětské papoušci musí být ručně chována od prvního dne , pokud rodič ptáci mají historii opustil , zranit nebo zabít své potomky , a samozřejmě v případě, že vejce byla uměle inkubují . Mláďata jsou jemnější než starší mláďata , a jejich malé rozměry činí obtížnější krmit . Nicméně, když řádně postaráno ,míra přežití dětských papoušků zvýšil z prvního dne , je poměrně vysoká . Věci, které budete potřebovat
Handfeeding vzorce
roztoku elektrolytu , jako je například Pedialyte
přesné , okamžité čtení teploměr
kapátko nebo pipeta
měkký hadřík
Zobrazit další instrukce

1

Zkontrolujte , že dítě papouška břicho za přítomnosti žloutkového váčku . To se jeví jako žluté bubliny pod kůži v okolí pupek . Pokud existujepodstatný žloutkový váček , je třeba počkat , až se mládě přestane vyprazdňování před krmením . To může trvat od několika hodin až celý den . Mláďata , která mají malý nebo žádný viditelný žloutkový váček může být podáván ihned po vylíhnutí .
2

Udělejte si zředěné vzorec směsi tím, že kombinuje jedna část vzorce prášek , jeden díl vody a dva díly roztoku elektrolytu . Zahřejte vzorec 105 až 110 stupňů F. důkladně promíchejte , a to zejména pokud se zahřívá vzorec v mikrovlnné troubě , a používat přesné a rychlé čtení teploměr k měření teploty .
3

Držte hlavu dítě pták je ve svislé poloze, s levou rukou , palcem a ukazováčkem . Vyhněte se vyvíjejí tlak na oční okolí .
4

Naplňte kapátko nebo pipeta s zředěného vzorce směsi . Použijte špičku jemně páčit mládě zobák otevřené a pomalu kapat vzorec do ptačího levé straně úst . Pokud jste se potýkají pták , je tostrana na pravé straně . Povolit čas ptáka polykat . Většina den jeden mláďata budou konzumovat 0,25 až 0,5 kubíků vzorce , ale to se značně liší v závislosti na druhu .
5

vyčistit přebytečný vzorec ze zobáku , že dítě papouška a hlavy použijte měkký hadřík . Formule schne velmi těžké a může být téměř nemožné odstranit , ne-li očistit , dokud je ještě vlhká. Vraťte mládě do líhně .
6

Pokračovat krmit pomocí zředěné směsi a kapátko nebo pipeta po dobu prvních 5 dnů. Krmivopták každé dvě hodiny po dobu 18 hodindenně (např. 06:00 do půlnoci ) . Na šestý den , přepněte se na své pravidelné Handfeeding vzorce a použití stříkačky nebo lžičky , jako obvykle .

Copyright © cs.xzhbc.com