Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> ptactvo >> Se vztahuje na ptactvo >> 

Jak Ptáci Detekce Food Vs . Objekt

? Ptáci mají mnoho stejných smyslů jako lidé , ale některé jsou ostřejší než ostatní . Ty pomáhají ptáci rozluštit mezi tím, co je nejlepší jíst a co by se měli vyvarovat . Všichni ptáci jsou stvořeni sobě rovni , někteří vyvinuli různé silné podle toho, jak se raději najít jejich jídlo . Vidět znamená věřit

Protože většina ptáků na místě jejich jídlo z vysoko nad , a to buď ve větvích stromů nebo během letu , zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů , když hledají jídlo . Ptáci používají binokulární vidění , podobně jako u lidí - ale mnohem ostřejší . Ptáci , jako červenky a modré sojky můžete vidět potenciální červa otvory a často rozlišují ty, které mají chutné léčbě uvnitř a které jsou prázdné . Jako dravci , dravci můžete na místě i malé tvory na zemi, z vysoko ve vzduchu . Mohou vidět až třikrát dál než člověk .
Věci, které jdou kodrcat v noci

Někteří ptáci se silným zrakem raději použít jiný smysl, když oddělování potenciál potravinové zdroje z pravidelných objektů . Noční sovy , například , mají vynikající sluch kromě očí speciálně určené pro low - světelných podmínek . Jejich tvář peří , také volal límec , které jim pomohou přesně určit směr a vzdálenost zvuku . To jim pomáhá lovit v naprosté tmě v případě potřeby .
Vonící od ( Not Quite )míle daleko

Většina ptáci nemají moc smysl vůně , alespoň ne jeden vyvinuta natolik, aby jim pomohla najít jídlo . Carrion ptáci , jako jsou krůtí supi jsou výjimky . Tito ptáci mají větší čichové laloky než ostatní ptáci , a jejich zobáky jsou speciálně navrženy tak, aby vyzvednout zápach , jak létat . Turecko supi můžete cítit mrtvá zvířata z 200 stop daleko , podle Idaho oddělení ryb a zvěřiny .
Ostatní smysly

ptáci používají jejich smysl pro chuť pomoci rozlišit mezi potravinami a jinými předměty . Je-li něco, co vypadá jako jídlo ,pták může vyzvednout do úst a ochutnat to rychle , plivat ji zpět , jestli to není to, co je čeká . Dotykový nepřijde do hry hodně při lovu , ale dojemné položky vám může pomoci ptáci se naučí rozdíl mezi některými potravinami a jinými předměty . Mají dobré vzpomínky , pokud jde o zdroje potravy , což je důvod, proč se často vracejí do svého dvorku , pokud uvedete ptačí krmítko nebo jinou potravu pro ně .

Copyright © www.421948.com