Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Plazi , Hlodavci Hlodavci >> Pet Snakes >> 

Fakta o kolumbijské Duha Boas

duha boa je druh constrictor had původem z Jižní a Střední Americe . Četné poddruh existují , každý určen jeho geografické oblasti - například , kolumbijské duha nebo brazilská duha boa - i když diskuse obklopuje , kolik existuje poddruhy , jako mnoho duha boa populace překračovat státní hranice a mají interbred , takže zeměpisná bázi rozdíly obtížné .
Iridescent Skin

charakteristickým znakem všech duhových hroznýšů jeduhové kůže . To je běžné v celém druhu , a je stejně vidět na kolumbijské vzorků , jak je to ve vzorcích z Brazílie nebo Guayana . Iridescence je tvořen mikroskopickými hřebeny na váhy. Tyto váhy působí jako lehké hranoly . Když světlo dopadá na váhy odrážejí duhu barev v závislosti na úhlu, pod kterým světlo země .
Distribution , rozsah a bydlení

Přes jeho jméno,kolumbijský duha není striktně domácí Kolumbie. Vzorky byly nalezeny v severní části Jižní Ameriky , jako je například Panama a Venezuela . Oni jsou nejvíce obyčejně nalezené v amazonských oblastech Kolumbie. Kolumbijské duha boa obvykle obývají semi- stromoví stanovišť jsou mladí lidé , ale vzhledem k velikosti a hmotnosti dospělých , mají tendenci k pozemské existence , když starší , protože jejich lezecké schopnosti stromů snížit .
velikost a vzhled

kolumbijské duhové hroznýši obvykle dosáhnout délky dospělou mezi 4 a 5 metrů, se některé z nich dosahují délky 6 metrů. Jsou menší než brazilských duhové hroznýši , které obvykle rostou na asi 7 stop na délku . Kolumbijské duha boa mají hnědé zbarvení , který je tmavší a nudnější než více oko-lov Brazilec . Kontrast mezi jednotlivými pásmy a základní barvy je příliš méně zřejmé Kolumbijci .
Návyky a chování

Stejně jako všechny ostatní duhy hroznýši , kolumbijská je noční . Žijí poměrně sedavý život , jen pružení do akce přilovu naskytne příležitost . Ve volné přírodě ,kolumbijský duha boa obvykle se živí malými ptáky , drobné savce , jako jsou myši a krysy , a občas na malých obojživelníků , jako jsou žáby a ropuchy . Zabíjejí potravu tím, že omezí to jejich silným a svalnatým tělem .
Poslušná zvířata Spojené

kolumbijské duhy jsou populární domácí zvířata , protože jsou nejvíce poslušný všech duhových Boa poddruhů . Jsou odolné vůči manipulaci mnohem lépe než jiné druhy , ale zkušení manipulátory mohou stále upřednostňují brazilské poddruhy díky své více oko-lov vzhled. Mladiství Kolumbijské duhové hroznýši může odskočit při manipulaci , ale s pravidelnou manipulaci se dospělí ztratí tento sklon .

Copyright © www.421948.com