Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> Plazi , Hlodavci Hlodavci >> činčily

Fakta o Chinchilla péče

Činčily , kdysi ceněný pro své obchodní kožešiny , jsou rostoucí v popularitě jako domácí mazlíčky . Pro mnoho mladých lidí chovu činčily je stejně jako má křečka , králíka nebo morče . Dospělí, kteří udržují činčil upřednostňují jako neobvyklé a exotické zvíře, které lze snadno udržovat . Vzhled

Výběr pet činčila bere v úvahu , a to by mělo být získány z licencované , renomovaného chovatele . Průměrná životnost tohoto hlodavce je 15 až 18 let . Činčily jsou velké ve srovnání s jinými hlodavci , a jejich délka těla může dosáhnout 10 palce (8 palců jeprůměr) . Mají dlouhé , huňaté ocasy , které lze přidat další 5-6 palce . Činčily mají více než -velké uši a velké oči v poměru k jejich hlavách . Mají velmi měkkou srst , většinou bílé , ale také to může být hnědá , krémová nebo šedavě modré .
Chování

Před zvažováním činčilu pro domácího mazlíčka , je nejlepší je pochopit jejich chování a zvláštní potřeby . Činčily jsou noční a jsou nejvíce aktivní v noci . Mohou být plachá a snadno se překvapeně. Činčily umožní lidem , aby je vyzvedla , ale raději se bude konat po dlouhou dobu . Mohou skákat velmi vysoko , dokonce až šest metrů, takže vždy pokrýt pero nebo klece , kde si je udržet .

Většina majitelů činčila pet rozhodnout pro drátěné klece nebo struktury dřeva - rámovaná s malými oky hliníku screeningu . Činčily chtěl skočit , takžeklec by měla mít multi-level platformy . Malá činčila chata by měla být přidána , protože tyto hlodavec domácí zvířata chtěli mít nějaký úkryt .
Speciální

činčila potřebuje především velký obývací prostor a měl by mít dostatek denního cvičení . Uzavřená oblast činčilu by měla být alespoň 6 od 6 stop a 3 metrů vysoké . Přikryjte dno s novinami a společných hoblin , a s jedním činčil ,ložní prádlo by se mělo změnit jednou týdně . Činčily rád žvýkat a musí být dodány s dřevěnými bloky nebo hračky . Oni potřebují vyčistit sami s vanou prachu a čištění prachu lze zakoupit v obchodě s napájecím pet .

Při manipulacičinčila složit svůj ocas pod tělem , která jí k odpočinku na vaší straně . Držte ruce , takže kolébku a udržet si ji blízko u těla . Potřebují se cítit v bezpečí , když zvedl ze země . Nikdy nedovolte, aby vaše činčila být bez dozoru kolem jiných domácích zvířat , zejména psů .
Dieta

divokých činčil jsou létavky a chtěl shánět potravu . Činčila by měla mít 2 lžíce . dvakrát speciálních činčila jídlo denně . Skrytí nějaké sušené ovoce , jako jsou rozinky nebo meruňky , kolem klece několikráttýdně vám pomůže udržet je duševně stimulován . Činčily by také měli dostat hrst sena každý den doplnit jejich stravu , a jejich voda může být napájen z láhve hlodavec vodní namontované vně klece .

Copyright © cs.xzhbc.com