Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> kočky >> Chov kočky

Muž Himalayan Perské Chovatelské práva v Ohiu

Himálajské kočky byly poprvé chován v the1930s křížením siamských koček s Peršany . Plemeno bylo uznáno Asociace Cat chovatelé " ( CFA ) v roce 1957 . Nicméně , v roce 1980 ,CFA změnil označení na himálajské k různým Peršana , takže je již považován zasamostatné plemeno . CFA jenejvětší registru kočka na světě a je považován zaprotějšek American Kennel Club pro psy z hlediska velikosti a prestiže . Chovatelské práva pro samců nebo samic koček jsou získány od chovatelky a vyžadují registraci s CFA . Chcete-li Plemeno nebo ne Plemeno

Každý, kdo zvažuje chov a včetně mužské " Otec " kočku od chovatele musí být vědom odpovědnosti , která přichází s chovu koček . Renomované chovatelé udělí pouze chovné práva vlastníků , kteří jsou zcela odhodláni pokračovat v chovné linie s show- kvalitní kočky a kteří prokáží skutečnou lásku k plemeni . Nákup kočku s chovu práv je dražší než nákup kočku za domácího mazlíčka , a ne všichni chovatelé jsou ochotni poskytnout práva chovu .
Nákup kocour plemene

Začněte tím, že koupí kočku od kvalifikovaného chovatele v Ohiu . Nejlepší způsob, jak najít chovatele , je navštívit webové stránky CFA , nebo kontaktovat centrálu v současné době v New Jersey , ale stěhování do Ohiu v roce 2011 ( viz zdroje ) . Nebo ještě lépe , navštěvovat kočka ukazuje ve svých státních a přání doporučení z dalších majitelů a chovatelů . Před nákupem si kotě od chovatele , musíte konzultovat své plány na chov kočku a získat souhlas šlechtitele , aby vám poskytl chovu práv . Nákup kočku s šlechtitelských práv bude zahrnovat dodatečný poplatek . Chovatelské práva vyžadují, aby jste se páří své zplodit pouze s registrované himalájské perské přehrady.

Registraci sCFA

Při koupi mužské kotě , budete přijímat to, co je známé jako modré skluzu od chovatele s pětimístným číslem PIN názvem" vrh PIN . " To jenáhodné číslo přidělené CFA a známý pouze chovatele a kupujícím . Číslo odkazuje na konkrétní vrhu kotěte . Toto číslo je vytištěno na certifikátu kotěte zápisu vrhu s CFA . Chcete-li plně zaregistrujte kočku jako čistokrevné kočky s chovu práv , musíte vyplnit žádost a platbu za registraci s CFA on-line nebo poštou ( viz zdroje ) . To vyžaduje, aby poskytování všechny detaily vašeho kotěte , jako je jméno, datum narození a barvy . Pokud se zobrazí žlutý skluzu místo modré skluzu , musí ještě dokončit aplikace s CFA , ale není nutná žádná registrace platba -chovatel již zaplatil registrační poplatek
Chov

Kocouři by měla být nejméně 18 měsíců před zahájením chovu . Kočka musí mít všechny příslušné vakcíny a veterinární zkoušky a musí být vhodná pro chov , pokud jde o fyzické zdraví, vzhled a temperament . Nikdy se chovat kočku , pokudzdravotní problém je přítomen . Buďte si vědomi veškerých vlastností , které lze přenést na potomstvo , včetně genetických chorob . Unneutered kocouři neměli žít s ostatními unneutered kocourů , protože to může zvýšit šance na stříkání a boje . Už vaše kočka vykastrovat , pokud se rozhodnete ho chovat .

Copyright © cs.xzhbc.com