Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Průjem Problémy stárnutí kočky

Průjem problémy stárnoucí kočky jsou běžné a obvykle svědčí o základní nemoci . I když některé věci, jako jsou dietní změny a vitamínů může pomoci zmírnit kočku do svých starších letech , průjem související s věkem, je pravděpodobně nevyhnutelná . Příčiny

Chronický průjem je častopříznakem zánětlivého onemocnění střev , onemocnění ledvin /porucha nebo onemocnění jater . Onemocnění ledvin je zvláště převládající v stárnoucích koček , protože filtrační jednotky , nebo nefronů v ledvinách se opotřebovávají v průběhu času a odumírají . Zánětlivé onemocnění střev , známý jako IBD , také se především o cíle středního věku na starší kočky , hlásí Cornell University .
Symptomy

IBD je především přítomen v tlustém střevě , stárnutí kočka trpí chronickým průjmem , ale IBD může také způsobit zvracení . Průjem doprovázen zvýšenou žízní a močení , zvracení a zápach z úst naznačuje onemocnění ledvin . Jaterní onemocnění je složitější diagnostikovat a kočky veterinář nemusí být vědomi toho, že je příčinou průjmu , dokudstárnoucí kočka se stává žloutenku .
Léčba

procedury sahají od změny stravovacích návyků na antibiotika a kortikosteroidy přinést IBD - související průjem pod kontrolou . Speciálně vyvinutý strava a tekutiny léčba pomoci snížit zátěž na ledviny a měla by také mít onemocnění související průjem ledvin na uzdě . Onemocnění jater , a jeho doprovodné průjem , jsou také ošetřeny speciální diety , tekutin a léků .
Úvahy

Průjem je vážně v každém věku , ale je obzvláště nebezpečné stárnutí kočky . Tyto starší kočkovité šelmy jsou náchylnější k dehydrataci a souvisejících komplikací . Proto každý starší kočka trpí průjmem by měla být přijata k veterináři ihned k správné diagnóze a léčení .

Copyright © www.421948.com