Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> kočky >> Kočka zdraví

Kočky a rostlin Alergie

Stejně jako lidé , kočky mohou mít specifické a závažné alergické reakce na řadu látek , včetně rostlin . I když není schopen vyjádřit své nepohodlí nebo zdroj dráždivé , mohou kočky najít úlevu v léčbě podobným lidem . Pyly, plevele , trávy a rostliny, všechny mohou způsobit alergické reakce u domácích zvířat , a mohou být léčeni léky a environmentální změny . Alergie jsou jedním z nejčastějších problémů, s diagnózou veterináři . Co je alergie

Existují čtyři typy alergií , žekočka může smlouva - ? Kontakt , blecha , jídlo a těkavých látek . Alergická reakce dochází, když imunitní systém kočky reaguje na cizí látky . Za normálních okolností , bude imunitní systém kočky reagují pouze na viry nebo jiné onemocnění , ale při reakci na běžné látky , jako je pyl , plevelů , travin a jiných rostlin , je považováno zaalergické reakce . Téměř každá rostlina může vyvolat alergickou reakci u koček , v závislosti na tom, jak její imunitní systém reaguje . Alergické reakce se mohou lišit v závažnosti , a citlivost na alergen může zhoršit v průběhu času .
Projevy

závislosti na závažnosti alergické reakce ,kočka může mít počet reakcí na alergen . Projevy mohou být v rozsahu od kýchání nebo slzící oči , aby záškuby, svědění nebo žvýkání na podrážděnou oblasti. Další závažné alergické reakce mohou způsobit ztrátu vlasů , puchýře , červené léze nebo porušenou kůži .
Diagnostika

Většina alergie diagnostikována identifikaci látek, které způsobují reakce a odstranění alergenů z prostředí kočky . Některé rostlinné alergie jsou sezónní , jako když některé stromy nebo rostliny kvetou . Veterináři mohou také provádět krevní testy k diagnostice specifických alergenů .
Léčba

Pokudalergen je schopen odstranit z prostředí, kočky ,pet majitel může sledovat jiné prostředky léčby . V závislosti na závažnosti alergické reakce , veterinář zásah je někdy potřeba ke zlepšení kvality života pro kočky . Některé léky, kteréveterinární lékař může předepsat jsou steroidy , protizánětlivé léky a léky antihistaminika .
Nebezpečné Rostliny

Kromě rostlin, které mohou způsobit alergie , jsou počet rostlin, které jsou toxické pro kočkovité šelmy . Podle Americké společnosti pro prevenci krutosti na zvířatech , je 17 běžné rostliny, které jsou nebezpečné pro domácí zvířata . Patří mezi lilií , marihuanu , ságovník , tulipánové cibulky , azalky , oleandr , ricinový fazole , brambořík , Kalanchoe , tis, Amaryllis , podzimní krokusy , chryzantémy , břečťan , mír lilie , Pothos a Schefflera . Jsou-li požití těchto rostlin , a to i v malých množstvích , mohou být fatální pro kočky .

Copyright © cs.xzhbc.com