Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Kočičí Zácpa

Zácpa u koček může býtvážný problém . To může nastat v každém kočky v jakémkoliv věku , plemene a pohlaví . Zácpa může být závažné, protože to může vést k onemocnění, jako je zácpa a megakolonu , kdekočka nemůže stolici . Význam

Kočky , kteří trpí zácpou často trpí dehydratací . Mohou kmen a vytvářet nic . Kočka, která nemůže vyprázdnit se může stát velmi nemocný . Pokudkočka nemůže vyprázdnit ,stolice může shromažďovat a zablokovat střeva , který způsobuje problémy . Stolička zálohuje v tlustém střevě a způsobuje tlustého střeva bobtnat se stolicí .
Identifikační

Kočky , které se zácpou často namáhat na bedničky a vyrábět nic . Pokud je vaše kočka nebude produkovat dvě stolicedenně , to může být zácpu . Kočky , které se zácpou nemohou jíst tolik jako normální . Mohou zvracet potravu . Jejich stolice může být tvrdé a suché , nebo mohou mít průjem z pokusu přinutit stoličku kolem obstrukcí .
Způsobuje

Zácpa může být způsobena nedostatečná strava nebo hairballs . To může být způsobeno tím, že jí něco, co blokuje střeva , jako je kořisti zvířete nebo kostí . To může být také způsobena nemocí nebo dehydratací . Konečně , mohou některé degenerativní onemocnění vést k zácpě a megakolonu .
Léčba

Pokud je vaše kočka je zácpu , měli byste ji krmit kojeneckou výživu . Možná budete muset povzbudit vaše kočka pít více vody, a to buď tím, že nabízí to kuřecí vývar nebo tuňáka šťávu s vaší kočky vodě . Pokud potvory jsouproblém , za což si kočka Hairball projímadla .

Extrémní formy zácpy mohou vyžadovat předpis projímadla , například laktulosy . Váš veterinární lékař může předepsat lék, který pomáhá kočce vyprázdnit . A konečně , některé kočky mohou potřebovat klystýr vyčistit své útroby . Tyto klystýry jsou speciálně vyvinuté pro zvířata , over-the -counter klystýr může být toxické pro kočky . V některých extrémních případech , jako je megakolonu nebo zakryty tlustého střeva , může být zapotřebí chirurgický zákrok .
Prevence /Solution

krmení kočce stravu, která je s vysokým obsahem vlákniny ( existují Hairball vzorce k dispozici) nebo přidání vlákno jako ovesné otruby , psyllium nebo dýně na kočky mokré krmivo může pomoci udržet kočku z stává zácpu .

Copyright © www.421948.com