Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Cat oční infekce

Kočky jsou bohužel velmi náchylné k infekcím oka . Kočky, které tráví čas venku, mají tendenci být více ohroženy , protože jsou náchylné k setkat dráždivých látek a chorob. Oční infekce u koček mohou být způsobeny drobnými alergií nebo závažné neléčitelné stavů a ​​nemocí . Obě části kočičí oko, které může dojít k infekci jsouspojivky a uvey . Chcete-li zjistit příčinu infekce ,veterinář bude provádět fyzikální vyšetření , která bude zahrnovat všechny součásti kočičí oko , a pak může požadovat libovolný počet zkoušek, které mají být provedeny .
Infekce spojivky

spojivka je tkáň, která lemuje oční víčka a kryty kočičí oko. Infekce kočky spojivky se nazývá zánět spojivek a může být způsobena libovolný počet věcí z dráždivé pro oči bakteriální infekci . Kočky s spojivek může šilhat , blikat a roztrhat hodně. Oko může být také červené a má výtok .
Příčiny zánětu spojivek

Některé méně závažné příčiny zánětu spojivek u koček může být alergie související a která je způsobena něčím z cigaretového kouře na stříkání čisticí prostředky používané v domácnosti. Kočka může také dostat něco v oku , která způsobuje zánět do spojivky , jako kus písku nebo trávy. Kočky s podmínkou, suché oko , ve kterém jeoko nevyráběla slzy mohou mít problémy s spojivek . Vážnější příčiny mohou zahrnovat cokoli od vředů , na horních dýchacích cest , proti viru kočičí herpes .
Léčba zánětu spojivek

Infekce spojivek způsobené vnějšími dráždivými látkami , jako jsou alergie nebo cizí tělesa jsou léčeny proplachování očí důkladně odstranit dráždivý . Majitelé by se měl pokusit určit alergen a vyjměte ji z domova. Pokud je něco, co cizí odstraní z oka , můževeterinář předepsat krátký antibiotika , aby se zabránilo dalšímu infekci . Pro kočky s suchého oka , můževeterinář předepsat maziva nebo umělé slzy . Vřed budou zpracovány lokálně a celkově uklidit do pěti dnů. Kočky trpící záněty spojivek způsobené horních cest dýchacích onemocnění může být poskytnuta pouze péče , která pomůže zmírnit nepříjemné pocity , až se dostanou lépe. U koček se základním herpes viru , může váš veterinář předepsat anti- virové léčby ke snížení frekvence infekcí oka.
Infekce Uvea

Zánět kočky uvey je známý jako přední uveitida , a je obvykle příznakem vážnější infekce než základních příčin zánětu spojivek . Uvey je temná část oka a symptomy mohou zahrnovat zakalený nebo matný vzhled oka a zabarvení duhovky . Kočka může také blikat , šilhání a roztrhat hodně.
Příčiny přední uveitida

Bohužel , přední uveitida je obvykle bolestivé pro kočku a diagnostiku primární příčiny je často velmi obtížné. Kočka může být trpí houbové infekce , jako je například kryptokokózy , nebo virové infekce , jako je virus kočičí leukemie a virus kočičí imunodeficience . Dalšími příčinami mohou být cokoli z celé řady bakteriálních infekcí na parazitickým prvokem způsobuje toxoplazmózu a dokonce i nádorů . Onemocnění ledvin a problémy s krevním tlakem může také způsobit zánět na kočičí uvey .
Léčba přední uveitida

Léčba pro zánět uvey může být obtížné určit , a veterináři bude často poskytovat léčbu speciálně prooko , aby pomohli zmírnit nepříjemné pocitykočka může být s . Léčba oka mohou obsahovat steroidy nebo non- steroidní kapky, masti a léky dočasně omezit nebo paralyzovat oko zmírnit bolest. Pokud plísňová infekce je identifikován jako příčina , nejčastěji itrakonazol se , stejně jako léčbu . Pokud kočka testy pozitivní na toxoplazmózu , bude váš veterinář podávat klindamycin . V případech, kdy jsou přítomny nádory , chirurgický zákrok je obecně potřebné k odstranění .

Copyright © www.421948.com